حجت الاسلام مهدی صانعی رییس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار در گفت وگو با صبح توس با با بیان اینکه ۲۰ هزار زائر پیاده در قالب ۶۳ کاروان از ۶ شهرستان دیار سربداران عازم مشهد می شوند اظهارداشت:  زایران به عزم زیارت و شرکت در آیین های عزاداری دهه پایانی ماه صفر، راهی مشهد شدند.

وی ادامه داد: این کاروان های پیاده از شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد، از چند روز پیش حرکت خود را به سوی مشهد، آغاز کرده اند.

صانعی در ادامه با اشاره به اینکه این کاروان ها تقش به سزایی در ترویج فرهنگ اهل بیت می توانند داشته باشندافزود: جهت بهره گیری بیشتر زائران پیاده از معارف اسلامی و سیره اهل بیت(ع) و نیز برپایی آیین های عزاداری در طول مسیر، همراه هر کاروان یک روحانی و مداح اعزام شده است.

وی با بیان اینکه با هدف ارائه خدمات به زائران دهه پایانی ماه صفر، ۱۰ موکب در مسیرهای ارتباطی شهرستانهای غرب خراسان، راه اندازی شده است تصریح کرد: در این مواکب، علاوه بر پذیرایی زائران و ارائه خدمات پزشکی درمانی، غرفه کودک نیز برپا شده و فعالیت های فرهنگی برای زائران دهه پایانی ماه صفر، انجام می شود.

صانعی تاکید کرد:قرار گرفتن غرب خراسان و سبزوار در مسیر جاده اصلی تهران - مشهد و میقات الرضا، افتخار و توفیق خادمی زائران بارگاه مطهر امام رضا (ع) را، نصیب مردم این منطقه کرده است.