حسن نوری‌زاده، سرپرست فرمانداری سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با بیان اینکه افتخار ما خراسانی‌ها این است که خادم امام رضا(ع) هستیم، اظهار کرد: پیاده‌روی پایان صفر یک حرکت فرهنگی و اعتقادی بزرگ است که باید به خوبی پوشش رسانه‌ای داده شود.

سرپرست فرمانداری سرخس افزود: دستگاه‌های اجرایی نیز باید با حفظ وظایف ذاتی خود به‌گونه‌ای که به وظایف آنها لطمه نخورد در خدمت‌رسانی به زائران پیاده فعال باشند.

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای زائران پیاده انجام شده است و دولت جدای از این موضوعات فرهنگی نیست و هم‌پای مردم است.

نوری‌زاده گفت: بسته‌های فرهنگی آستان قدس رضوی در اختیار زوار قرار داده شود و ارتباطات بین دستگاه‌ها بیشتر باشد تا مشکلات سریع‌تر حل شود.

سرپرست فرمانداری سرخس در ادامه به اتفاق عظیم و مهم پیاده‌روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: این اتفاق نشان از صلابت حاکمیت اسلام بود، کاری که دنیا و سازمان‌های ضد دینی در سرتاسر جهان برای این تلاش می‌کردند که پیاده‌روی اربعین امسال انجام نشود، بیش از ۴ میلیون زائر از ایران در راهپیمایی اربعین شرکت کردند.

وی در ادامه با اشاره به آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی شهرستان سرخس برای خدمت‌رسان به زائران پیاده امام رضا(ع) تصریح کرد: حرکت کاروان‌های پیاده امام رضا(ع) شهرستان سرخس از امروز آغاز می‌شود و امسال بیش از ۹ هزار زائر پیاده از سرخس به پابوسی آقا علی ابن موسی الرضا(ع) می‌روند.

نوری‌زاده بیان کرد: نخستین کاروانی که عازم حرم مطهر رضوی می‌شود، کاروان زائران پیاده اهل سنت از این شهرستان است و پس از آن کاروان‌های دیگر نیز سفر پیاده خود را در طول مسیر ۱۸۵ کیلومتری به مشهد شروع می‌کنند.

سرپرست فرمانداری سرخس با اشاره به خدمت‌رسانی موکب‌ها به زائران پیاده بیان کرد: نخستین ایستگاه در خروجی شهر سرخس قرار دارد و پس از آن ایستگاه‌های صلواتی منطقه ویژه اقتصادی، روستای نوبنیاد، روستای گنبدلی، ایستگاه پیش از شورلق و روستای شورلق است.

وی در پایان گفت: به دلیل مخاطرات رفت‌وآمد از جاده در این مسیر، از روستای شورلق تا شهر مزداوند زائران با اتوبوس منتقل و مسیر را به‌صورت پیاده تا سه راهی صالح آباد ادامه می‌دهند و سپس از ایستگاه صلواتی پاسگاه اسماعیل‌آباد وارد بخش رضویه مشهد می‌شوند.   

انتهای پیام/