به گزارش صبح توس؛  محسن داوری فرماندار مشهد صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به تجمعات صورت گرفته به بهانه اعتراض به ماجرا خانم «مهسا امینی» در مشهد گفت: دشمنان انقلاب مثل گذشته با موج سواری تلاش کردند از این حادثه بهره ببرند و مردم را در حوزه احساس پاکشان تحریک کنند تا در مقابل نظام جمهوری اسلامی قراردهند.

وی با بیان اینکه دشمنان از اربعین تبلیغاتشان شروع شد اما همراهی مردم را ندیدند، اظهار کرد: آنها با تحریک اقشار مختلف و‌ جوانان تصمیم به سازماندهی کردند.

فرماندار مشهد با اشاره به اتفاقات شب گذشته در مشهد، خاطرنشان کرد: گروه‌های کوچکی‌ در چند نقطه از شهر در راستای اعتراض به اتفاق افتاده حضور پیدا کردند که با هوشیاری نیرو‌های امنیتی تحت رصد بودند و خویشتن‌داری خوبی از سوی نیرو‌های انتظامی پدید آمد.

داوری تاکید کرد: در این تجمعات حادثه جانی برای هیچ یک از شهروندان پیش نیامد و گزارش سطحی نیز رخ نداد.

وی در ادامه گفت: توسط جریان ضدانقلاب گروه‌های کوچکی تشکیل شده بود و از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌شدند و دست به تخریب زدند که نیرو‌های امنیتی وارد عمل شدند. 

فرماندار مشهد با تاکید بر اینکه آنچه اهمیت دارد این است که خانواده‌ها مراقب فرزاندانشان باشند تا تحت تاثیر احساسات جمعی قرار نگیرند، متذکر شد: دیشب شاهد اقدامات افراد ضد انقلاب بودیم که هیچکس با آن‌ها همراهی نمی‌کرد و‌ مردم متوجه اقدامات خرابکارانه و انحرافی این افراد شده بودند. مردم انتظار داشتند که این افراد تعیین تکلیف شوند و ما مصمم هستیم اگر این روند ادامه پیدا کند با متخلفین با جدیت برخورد کنیم.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم مردم هوشیار باشند، تمامی افرادی که بازداشت شدند وابسته به جریان ضد انقلاب هستند، تعدادشان بسیار اندک است، تمام بازداشت‌شدگان دیشب در مشهد از لیدرهای اغتشاشگران بوده‌اند که دارای سابقه وابستگی به جریانات ضدانقلاب هستند یا مستندات ارتباط آنها با گروهای معاند به دست آمده است.

داوری با اشاره به اینکه همه کسانی که مورد خسارت وارد شدند ماموران هستند و آماری از آسیب  مردم گزارش نشده است، اظهار کرد: یک مامور نیز دچار حریق شده و حدود ۲۵ درصد سوختگی داشته است.

وی همچنین ضمن تکذیب اخبار منتشر شده در خصوص ماموران غیر ایرانی در مشهد، گفت: این خبر شایعه‌ای دیگر از سوی معاندین است و کاملا تکذیب می‌شود.

فرماندار مشهد تاکید کرد: اگر از روی غفلت افرادی فریب خوردند، بدانند از این به بعد مماشات نخواهد شد و قطعا با کسانی که با امنیت عمومی را به خطر می اندازند برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/