به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر احمدپور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در مراسم یادواره شهدای نیاز اباد خواف با بیان اینکه در طول تاریخ اربعین بزرگترین تجمع علاقه‌مندان به اهل بیت (ع) است گفت: امروز  اربعین بعد از سال‌ها و قرن‌های متمادی که دشمنان نخواستند اربعین و زیارت امام حسین (ع) رونق بگیرد و انواع توطئه‌های مختلف را انجام دادند شما می‌بینید که هر سال باشکوه تر برگزار می شود.
حجت الاسلام احمدپور با اشاره به عشق به امام حسین (ع) و خاندان پیامبر در ادیان و فرق مختلف اسلامی افزود:  مردم شیعه، اهل سنت، یهودی و مسیحی و همه ادیان پای پیاده حرکت می‌کنند و موکب می‌زنند و با عشق و علاقه امام حسین (ع) را زیارت کرده و در کنارش به زوار هم خدمت رسانی می‌کنند.
وی در ادامه این مراسم  گفت: شهدای ما افرادی بودند که از جان و هستی خودشان گذشتند و بزرگترین فداکاری را رقم زدند و در این زمینه از انقلاب، اسلام، نظام و از خاک میهن عزیزمان دفاع کردند و با عزت و سربلندی هم به شهادت رسیدند.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید بتوانیم راه شهدا، اهداف و آرمان‌های آن‌ها را در زندگی دنبال کنیم، افزود: از دوران هشت سال دفاع مقدس سال‌ها می‌گذرد و نسل جوان ما شاید کمتر با فداکاری‌های این عزیزان آشنا باشند هر چه بیشتر این یادواره‌ها برگزار شود و فداکاری‌های این عزیزان در بین مردم مطرح شود یقینا نسل جوان آشنایی بیشتری پیدا می‌کند و میتوانند راه شهدا را ادامه دهند.
حجت الاسلام احمدپور گفت: برگزاری این یادواره‌ها نقش بسیار مهمی در جلب نظر نسل جوان و گرایش نسل جوان مان به شهدا، انقلاب و به نظام مقدس اسلامی دارد.