به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا رامیار، امام‌جمعه موقت قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای قوچان با اشاره به حرکت عظیم مردم در راهپیمایی اربعین، اظهار کرد: اربعین منحصراً به متعلق به سیدالشهدا علیه‌السلام بوده چون امام علیه‌السلام در این راه و مسیر با همه وجود حضور پیدا کرد.

وی بابیان اینکه بر اساس آمار اعلام‌شده امسال از 50 کشور دنیا زائر برای راهپیمایی عظیم اربعین حضورداشته است، گفت: رکود عجیب طولانی‌ترین راهپیمایی جهان مربوط به اربعین است و این تاکنون در تاریخ وجود نداشته زیرا افراد در این بین‌المللی‌ترین رویداد مذهبی با عشق و علاقه حضور پیدا می‌کنند.

امام‌جمعه موقت قوچان با اشاره به اینکه یکی از رکودهای این مراسم پرشور معنوی اطعام بیش از 700 میلیون وعده شام، ناهار و صبحانه زائران حسینی است، بیان کرد: بیشترین میزان کار داوطلبانه و مردمی در این مراسم انجام می‌شود و بزرگ‌ترین نماز جماعت جهان در این مسیر برگزار خواهد شد.

رامیار تأکید کرد: اگر یک حرکت شعاری همراه باشعور باشد به‌طورقطع دوام و ثبات دارد زیرا در طول تاریخ حرکت‌های فراوانی شعاری انجام شد که درهمان تاریخ نیز باقی‌مانده و ادامه پیدا نکرد اما شعور امروز در کربلا ایثارگری است و شعار امروز هم اتحاد حول محول امام حسین علیه‌السلام خواهد بود.

وی پیام اربعین را نشان دادن قدرت شیعه و یک حرکت راهبردی جهان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: ای حرکت را چه دنیای استکبار نشان دهد و چه نمایش دهد در همه و از طریق فضای مجازی این اجتماع بزرگ دنیای اسلامی و قدرت نرم امت اسلامی دیده می‌شود.

امام‌جمعه موقت قوچان یادآور شد: این حرکت عظیم خنثی‌کننده توطئه دشمنان و قدرت‌های استکباری و صهیونیستی است چون تمام انسان‌های آزاده جهان را در خود جای‌داده است و بر امنیت غرب آسیا اثرگذار هست.

وی بابیان اینکه اربعین جلوه قدرت شیعه ایرانی و عراقی بوده و زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) خواهد بود، تصریح کرد: امروز اربعین منشأ همه انقلاب‌ها و حرکت‌های بیدار بخش در طول تاریخ خواهد بود.

انتهای پیام/ 4007