به گزارش صبح توس از طرقبه شاندیز: در آستانه هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، ظهر امروز نسشت خبری با حضور فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز و اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری طرقبه شاندیز برگزار شد.

حمید رضا ضیائی رحیمیان، فرماندار طرقبه شاندیز در این نشست خبری ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر رجایی و باهنر، بیان کرد: با آغاز هفته دولت ۴۱ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۳۷۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سطح شهرستان طرقبه شاندیز افتتاح و کلنگ زنی می شود.

وی تصریح کرد: از این مبلغ اعتبار، میزان ۲۷۳ میلیارد تومان مربوط به سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیلات بانکی و بالغ بر ۱۰۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی است.

فرماندار طرقبه شاندیز با اشاره به اینکه تعداد ۱۸ پروژه در بخش طرقبه و تعداد ۲۳ پروژه در بخش شاندیز واقع شده است، تصریح کرد: این پروژه های عمرانی و خدماتی مربوط به بخش های منابع آب، صنعت، کشاورزی، خدمات شهری و روستایی، گردشگری و فرهنگی است.

رحیمیان اظهار داشت: از ۴۱ پروژه، تعداد ۷ پروژه با اعتبار اولیه ۵۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قابل کلنگ زنی است.

وی با اشاره به اینکه فرمانداری شهرستان تعداد ۲۶ برنامه فرهنگی و اجتماعی را مصوب کرده است، افزود: از جمله این برنامه های فرهنگی و اجتماعی برگزاری یادواره شهدا، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا و دیدارهای مختلف مردمی و سایر برنامه ها در سطح شهرستان طرقبه شاندیز است که در همین هفته دولت انجام خواهد شد.

فرماندار طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: از جمله پروژه های شاخص شهرستان که در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شوند؛ می توان عملیات آماده سازی احداث ۳۳۰ واحدی نهضت ملی مسکن در طرقبه، پایگاه اطلاع رسانی گردشگری شاندیز، آبرسانی به روستای نقندر بخش طرقبه را نام برد.

انتهای پیام/4008