به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق، امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای قوچان اظهار کرد: مقام معظم رهبری دوران امام سجاد علیه‌السلام را دوره‌ای تفسیر کرده‌اند که در آن عده‌ای مردم نالایق با به وجود آوردن جو اختناق، موجب شدند امام علیه السلام به دعا و بیان فضائل پناه بیاورند.

وی با تأکید بر این مطلب که اگر جامعه نسبت به مسائل دینی و معنوی بی‌تفاوت باشد زنگ خطری است که ممکن بوده دوران امام سجاد علیه‌السلام دوباره پیش آید، گفت: امروز احیای امر اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام واجب بوده و باید بابیان خطبه‌ها، رساله‌ها و دعاهای امام سجاد علیه‌السلام، جوانان را بیشتر با این یادگار کربلا آشنا کرد.

امام‌جمعه قوچان با اشاره به‌روز جهانی مساجد، بیان کرد: مسجد متعلق به عده‌ای خاص نبوده بلکه مساجد از آن خداوند است و در زمان غیب امام عصر(عج) نظارت و مدیریت مسجد بر عهده ولایت مطلقه فقیه است و پسندیده نیست در انقلاب اسلامی مسجدی خلاف اسلام و انقلاب قدم بردارد.

هراتی مطلق بابیان اینکه باید بررسی موانع حضور جوانان، کودکان، نوجوانان و غیره صورت بگیرد، تصریح کرد: مسجد باید برای زنان، کودکان و خانواده‌ها دارای جذابیت باشد و مسجدی که تنها اقدام به اقامه نماز کرده و برنامه دیگری نداشته باشد دیگر مسجد طراز اسلام نیست.

وی با یادآوری این موضوع که باید به امکانات مساجد توجه شده و مسجد طراز اسلام علاوه بر پویایی نیازمند یک امام جماعت خوش‌فکر و سلیقه است، گفت: ائمه جماعات باید به مساجد اهمیت داده و 3 وعده نماز جماعت را در آن اقامه کرده و در کنار مردم و با آن‌ها زندگی کنند.

امام‌جمعه قوچان بابیان اینکه در صدر اسلام گرفتاری‌های مردم در مساجد حل‌وفصل می‌شد و ارائه خدمات اجتماعی در مساجد لازم است، تصریح کرد: هیأت امنای مسجد باید فعال و به‌روز بوده و دارای سلیقه باشند، متأسفانه گاهی اوقات این افراد ازنظر سنی، مدیریتی و ذهنی توان مدیریتی ندارند اما همچنان اصرار به ماندگاری در هیأت امنا دارند.

انتهای پیام/4007