به گزارش صبح توس؛ سردار سرتیپ پاسدار رجب زاده فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه پنج نصر در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز ظهر در محل سالن جلسات شهید نصیری فرمانداری تربت‌جام برگزار شد با اعلام اجرای ۴۰ پروژه آبرسانی در ۵ شهرستان مرزی استان خراسان رضوی اظهار داشت: در راستای محرومیت زدایی سال گذشته در سطح کشور بیش از ۱۰ هزارپروژه آبرسانی به سپاه واگذار شده است که اکنون به ۲۰ هزار پروژه افزایش یافته است و درحال حاضر ۴۰ پروژه آبرسانی در پنج شهرستان‌ مرزی تربت‌جام، تایباد، خواف، صالح آباد و سرخس توسط قرارگاه شهید قاجاریان در حال اجرا می‌باشد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های سپاه در کوتاه مدت توزیع بسته‌های معیشتی، فرهنگی و غذای گرم تعریف شده و در میان‌ مدت توزیع جهیزیه برای نوعروسان و در بلند مدت اجرای پروژه‌های زیر ساختی و عمرانی در روستاها است.

فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه پنج نصر اظهار داشت: سپاه در سطح کشور بیش از ۱۵ هزار پروژه آب رسانی دردست اجرا دارد و برای تامین تجهیزات با مشکل مواجه می‌باشد که کارخانجات  جوابگوی تامین تجهیزات پروژه‌ها نمی‌باشند.

سردار رجب زاده خاطر نشان کرد: واگذاری پروژهای محرومیت زدایی درروستاها به قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) را توفیق و افتخار می‌دانیم و فرصت مغتنمی است که در اختیارسپاه و بسیج قرارگرفته است.

وی در پایان بیان داشت: با توجه به خشکسالی‌های منطقه اولویت اول سپاه مسئله آب می‌باشد که اقدامات مسمر به ثمری در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای مردم انجام شده است و تلاش‌های شبانه روزی برای مقابله با تنش بحران آب در حال انجام می‌باشد و محور دوم محرومیت زدایی راه، مسکن، اشتغال، کشاورزی و دامداری  است که در آینده نزدیک راهسازی نیز در اولویت قرارگاه  امام حسن مجتبی (ع) قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/