به گزارش صبح توس؛ اله پور مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی صبح امروز در مراسم تقدیر از تشکلهای مردم نهاد  فعال در حوزه محیط زیست تربت حیدریه اظهار کرد: تشکلهای مردم نهاد نقش مهمی در حفاظت از عرصه های طبیعی و امور زیست محیطی در راستای انجام وظایف این سازمان دارند.

وی با اشاره به توسعه مناطق  مختلف استان  گفت: به عنوان مشاور در خدمت  توسعه مناطق در راستای رعایت اصول زیست محیطی هستیم.

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه  گفت: تشکلهای مردمی نقطه اول تصمیم سازی برای رفع موانع  هستند و حرکت تشکلهای مردم نهاد  باید با حرکت در یک ساختار قانونمند و پرهیز ازسیاسی شدن و انحراف از انجام فعالیت ، در راستای وظایف خود تلاش کنند و مراقب نفوذ جریانهای منحرف و فرصت طلب باشند.

همچنین رئیس اداره محیط زیست تربت حیدریه نیز با اشاره به وجود بیش از ۵۸ هزار هکتار عرصه طبیعی در این شهرستان گفت: در حال حاضر ۳ تشکل مردم نهاد در زمینه محیط زیست در این شهرستان فعالیت دارند .

داوود نورمحمدی افزود:  در این تشکلها ۱۰۰ نفر از علاقمندان محیط زیست  در زمینه  حمایت از حیوانات، پسماند، حیات وحش و طبیعت  با بیش از ۱۰۰ نفر عضو با سازمان محیط زیست همکاری دارند.
 
در پایان از فعالان برتر در تشکلهای مردمی محیط زیستی تجلیل شد.

انتهای پیام/