محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با بیان اینکه برداشت انگور در شهرستان کاشمر آغاز شده است، اظهار داشت: هم اکنون برداشت انگور از  3 هزار و 350 هکتار از تاکستان های شهرستان آغاز شده است که پیش بینی می شود از این سطح بیش از 60 هزار تن محصول برداشت شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال به دلیل کم آبی و خشکسالی میزان تولید انگور در تاکستان های این شهرستان 20 درصد نسبت به پارسال کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: انگور تولیدی کاشمر از مرغوبیت بالایی برخوردار و یکی از به صرفه ترین محصولات کشاورزی محسوب می شود که از 0 تا 100 آن قابلیت درآمدزایی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به اینکه اگر زمین و آب و هوای منطقه مناسب کشت انگور باشد مطمئناً می توان به عنوان یک کسب و کار عالی و پر درآمد حساب شود، تصریح کرد: از محصولات قابل فروش یک درخت انگور می تواند به برگ، غوره، میوه، کشمش، صنایع نوشیدنی، کنسانتره و بسیاری از فراورده های جانبی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه کاشمر از نظر سطح زیر کشت رتبه دوم استان را دارد و می توان با برنامه ریزی بیشتر نسبت به پیشرفت و افزایش عملکرد این محصول در منطقه تلاش کرد، اذعان داشت: میزان تولید انگور در سال جاری با توجه به خشکسالی های اخیر به 18 تن در هر هکتار رسیده است.

شجعی پیکامی، عسکری، یاقوتی، رزقی، ریش بابا، لعل و صاحبی را از مهمترین ارقام انگور در شهرستان کاشمر برشمرد و عنوان کرد: 30 درصد انگور تولید شده در شهرستان کاشمر مصرف تازه خوری دارد و باقی آن با تبدیل شدن به کشور به کشورهای حوزه خلیج فارس، روسیه و حتی اروپا صادر می شود.

وی همچنین در پایان تشریح کرد: افزایش قیمت نهاده های مرتبط، قطعی برق چاه موتورهای آب کشاورزی، نوسانات قیمتی و عدم وجود صنایع تبدیلی و بسته بندی از جمله مشکلات حوزه انگور در شهرستان کاشمر محسوب می شود.

انتهای پیام/