به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب ع رشتخوار ضمن تسلیت ایام محرم در رابطه با موضوع جنگ روسیه و اوکراین گفت: در رابطه با بحث جنگ روسیه واوکراین ، غرب به این نتیجه رسیده و پیش دستی کرده است ، امروزه کشورهای غربی و قاره سبز به چالشی گرفتار شده که به خود می گویند، کاش از اوکراین حمایت نمی کردند، بسیاری لز این کشورها پشیمان هستند چرا که که ۴۰ درصد گاز و انرژی ها مورد نیاز آنها از روسیه تامین می شود، امروز برگ برنده در دست رئیس جمهور روسیه است، به زودی دنیای غرب گرفتار زمستان سرد خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به سفر رییس جمهورآمریکا به عربستان بیان داشت: این سفر در راستای خوش خدمتی عربستان  صورت گرفت، امروز آمریکا خودش می داند که در دنیا هیچ محبوبیتی ندارد و به طریقی به دنبال اعتلاف سازی بر ضد ایران است، حضور امریکا به عنوان شروع کننده ارتباط استفاده مجدد از گاو شیرده در منطقه خاورمیانه است.

امام جمعه رشتخوار در ادامه یادآور شد:  امروز جبهه مقاومت فعال است و خون سردار سلیمانی امروز از وجود ایشان برای دشمنان خطرناک تر است و به زودی زود دشمن در تمامی زمینه ها تنزل پیدا خواهد کرد و شکست خواهد خورد.


خطیب نماز جمعه رشتخوار همچنین در رابطه با اینکه غربی ها دم از حقوق بشر می زدند،و نسبت به موضوع قتل خبرنگار عربستانی  خاشقچی سکوت می کنند، اظهار داشت: غربی ها امروز به خاطر در خطر بودن منافعشون حقوق بشر را زیر پا می گذارند، و هر جا که منافع انها تامین شود برای آنها حقوق بشر است.

وی در ادامه با تاوجه به قرار گرفتن در آستانه روز خبرنگار نیز با تقدیر از زحمات و تلاش خبرنگاران، اظهار داشت: وارونه نشان دادن واقعیت ها، در دنیای غرب بخشی از تلاش رسانه ای دشمن است که  به دنبال نقاط ضعف و استفاده از ان با پررنگ نمایی و بزرگ نمایی است.

وی همچنین در رابطه با موضوع تشکیل جهاد دانشگاهی در ادامه افزود: امروز جوانان عزیز ما با کار تیمی در بخش جهاد دانشگاهی باید گره ها را باز و مشکل گشایی کنند.


حجت الاسلام جهانشیری همچنین در رابطه با بحث تفاهم هسته ای، با تاکید بر هوشیاری تیم مذاکره کننده کشور و عدم امکان اجازه به دشمن برای  تسلط در این حوزه،  تصریح کرد: ما به غربی ها اعلام می کنیم که روز به روز شرایط عوض می شود، امروز بنا به سخنان مقام معظم رهبری دوران بزن درو تمام شدهريال، دشمن اگر یکی بزند، ده‌تا میخورد.

انتهای پیام/