محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولایت و زاوه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار  صبح توس؛ اظهار کرد: در هفته های گذشته معضل قطعی آب یکی از اساسی ترین مسائل و مشکلاتی بود که مردم تربت حیدریه با آن دست و پنجه نرم کردند، لذا طی این مدت علاوه بر تذکراتی که در مجلس به وزیر نیرو و به خصوص آب منطقه ای در خصوص عدالت در توزیع آب در بین نقاط مختلف اما قطعی آب بیشتر شد.

وی تصریح کرد: طی گزارش‌های متعدد در ارتباط با قطعی پیاپی آب در تربت حیدریه در فصل تابستان و گلایه مردم و نیاز مبرم آنها به آب، پیگیری های لازم در دستور کار قرار گرفت.

زنگنه افزود: با رایزنی های صورت گرفته با فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران مقرر شد که چاه های آب موجود در حوزه تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی مستقر در تربت حیدریه در مدار تامین آب شرب شهرستان قرار گیرد.

نماینده مردم تربت حیدریه بیان کرد: برای تامین دائم مشکل آب شهر تربت حیدریه نیز مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافته و امیدواریم با اجرای این طرح در سال آینده مشکل آب کاملا حل شود.

همچنین عباسی، مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه با بیان اینکه در حال حاضر مخازن شهر درحال آبگیری است، گفت: طی سه روز آینده به ثبات لازم در تامین آب شرب شهر تربت حیدریه می‌رسیم و در این راستا ۳۲حلقه چاه آب وظیفه تأمین نیاز آبی شهر تربت حیدریه را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/