به گزارش صبح توس؛  همزمان با ایام ماه محرم در مصاحبه با محمدرضا مدبرزاده معلم کوه نورد و  رئیس هیئت کوه نوردی رشتخوار مطرح شد.

با سلام لطفا خودتان را معرفی کنید؟

بنام خدا و عرض ادب و احترام
محمدرضا مدبرزاده کارمند رسمی آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار

علت برافراشتن پرچم عزای حسینی در ایام ماه محرم چیست؟


با توجه به عشق و ارادتی که به ساحت سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه اسلام دارم، هر ساله همزمان با ایام ماه محرم پرچم عزای امام حسین(ع) را قله های مرتفع کشور برافراشته میکنم.


 

چی شد که به رشته کوه نوردی علاقمند شدید و الان چه مدت است کوه نوردی میکنید؟

از آنجاییکه کشور عزیزمان دارای طبیعت و رشته کوههای زیبا و منحصر بفردی دارد، به این رشته از اوایل دوران نوجوانی علاقمند شدم، وذ در مناسب تها های مختلف رشته کوه های زیادی را فتح کرده ام و هرساله با ایام ماه محرم سعی بر برافراشتن پرچم عزای حسینی بر قله های مرتفع کشور داشته ام.

چه قله هایی را فتح کردید و پس از فتح هر قله چه احساسی دارید؟

اکثر قله های بالای چهارهزار متری سطح کشور و سه قله مرتفع سبلان ،علم کوه و دماوند با شکوه
وقتی که انسانی به بالای هر قله ای حتی کم ارتفاع میرسد بیشترین حسی که بهش دست میدهد پی بردن به قدرت آفریدگاراست درنتیجه حس خداشناسی فرد چندین برابر میشود .

ایا نسبت به جذب افراد علاقمند در سطح شهرستان اقدام کردید، چه تعداد کوه نورد عضو هییت کوه نوردی در شهرستان داریم و عضویت شما در هییت کوه نوردی چیست?
بنده از زمانی که بعنوان رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان رشتخوار منصوب شدم در این مدت با برگزاری کلاسهای آموزشی متناسب با این رشته و تشکیل گروههای طبیعت گردی ،کوهپیمایی و کوهنوردی علاقمندان زیادی را جذب این رشته کرده ایم.


اینکه معلم هستید به شاگردان خودتون در رابطه با ورزش علی الخصوص کوه نوردی چه توصیه ای دارید؟

همیشه به دانش آموزان بصورت عملی و تئوری توضیح داده ام که رمز موفقیت زندگی و درسی ورزش ورزش و ورزش میباشد.و در این میان تاثیر ورزش کوهنوردی دوچندانی میباشد.

 

تا چه زمانی کوه نوردی رو ادامه میدید و ایا توصیه ای به دانش اموزان و علاقمندان به کوه نوردی شهرستان دارید؟

تا زمانی که خداوند نیرو و توانی بمن بدهد به این رشته ادامه خواهم داد.
و در هر صعود ی که داشته ام با تهیه فیلم و عکس مستند و نمایش انها در کلاس درسی دانش آموزان را با موقعیت جغرافیای،پوشش گیاهی،جانوری و ساختار تشکیل دهنده سنگهای ان کوهستان از جمله قله تفتان و دماوند که دو قله ی نیمه آتشفشان هست ،آشنا کرده ام.
 

در پایان اگر حرفی دارید یا درخواستی از مسئولان بفرمایید؟

درخواست بنده و علاقمندان از مسئولان شهرستان با توجه به داشتن زیر ساختهای لازم (سالن ورزشی)اختصاص بودجه دیواره سنگنوردی است.

در پایان میبایست از زحمات و حمایتهای مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ،ریاست هلال احمر،آتش نشانی ،شهرداری وبنیاد پیشرفت و آبادانی و مدیریت توزیع برق شهرستان تشکرویژه ای داشته باشم .

انتهای پیام/