به گزارش صبح توس؛ رضا چاوشان، دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان طرقبه شاندیز ،در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری باشکوه جشن های خیابانی و مراسم های ویژه دهه ولایت در این شهرستان گفت: امسال دهه ولایت به ویژه عید بزرگ غدیرخم در شهرستان طرقبه و شاندیز بسیار پربار و با شکوه بود. با همکاری و همدلی ارگان‌های دولتی و نهادهای مردمی به ویژه هیئت‌های مذهبی، غدیر امسال پرشورتر از سالهای قبل برگزار شد.

 

وی افزود: عید غدیر امسال با شکوه خاصی در این شهرستان همراه بود و اتفاق متفاوت آن برگزاری «جشن بزرگ و مردمی غدیر شهرستان » در دهکده شاندیز بود که شامل بخش های مختلفی بود و به لحاظ نوع عملکرد سعی شد برنامه های متنوعی دیده شود. موسسات پای کار آمدند و رواق فرهنگ و هنر در حاشیه این جشن بزرگ ایجاد شد، و غرفه هایی همچون خوشنویسی، قلم زنی، صنایع دستی و دیگر آثار تجسمی در این نمایشگاه که با نام «گذر فرهنگ و هنر» برپاشده حضور داشتند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد طرقبه شاندیز بیان داشت: در این ایام ایستگاه های صلواتی در مسیرهای پرتدد به صورتی بسیار زیبا با پذیرایی متنوع و پربار فعال شدند. راه اندازی کارناوال های حوزه های بسیج طرقبه و شاندیز و جشن های خیابانی مردمی، جشن های محلات به همت شهرداری ها و همچنین نورافشانی های مختلف با کمک ها و همیاری های مردمی از دیگر برنامه های شهرستان در دهه ولایت بود.

 

 

انتهای پیام/