به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به 26 تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان، اظهار کرد: قانون اساسی 3 وظیفه برای این شورا پیش‌بینی کرد و امام خمینی(ره) نیز بارها بیان کرده بودند که هرکس جایگاه شورای نگهبان را تضعیف کند در جبهه دشمن بازی می‌کند.

وی با تأکید بر حمایت از جایگاه این شورا، افزود: نظارت بر قانون گذاری و انتخابات ازوظایف شورای نگهبان بوده که اگر این نظارت‌ها وجود نداشته باشد انقلاب و نظام اسلامی یک نظام بی‌محتوا خواهند بود بنابراین نظارت استصوابی شورای نگهبان به نفع انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و کسانی که این شورا را زیر سؤال می‌برند نقش آن در انقلاب را نمی‌فهمند.

امام‌جمعه قوچان بیان کرد: تفسیر قانون اساسی هم از وظایف شورای نگهبان بوده چون عده‌ای می‌خواهند قانون را به عقل خود تفسیر کنند اما 6 فقیه جامع‌الشرایط به همراه 6 حقوقدان شوری نگهبان این وظیفه مهم را بر عهده‌دارند.

هراتی مطلق تصریح کرد: عید غدیر یک مسئله فقط شیعی نبوده و متأسفانه برخی می‌خواهند از این موضوع برای جدایی میان شیعه و سنی استفاده کنند اما علامه امینی به همه ثابت کرد که غدیر می‌تواند یک محور وحدت برای تمام مسلمانان جهان باشد.

وی عید غدیر را یک مسئله جهانی و عید بشریت دانست و خاطرنشان کرد: غسل، زیارت امام علی علیه‌السلام از دور و نزدیک، دیدار با برادران دینی، شاد کردن دل شیعیان به هر نحوی، پوشیدن لباس نو و معطر کردن، عیدی دادن و خواندن دعای ندبه گوشه‌ای از اعمال این روز بزرگ به شمار می‌آید.

امام‌جمعه قوچان با یادآوری این مطلب که دشمنان اسلام و دین و قرآن از بی‌تفاوتی نسبت به عید غدیر سوءاستفاده‌های فراوانی انجام می‌دهند، گفت: نباید از کنار این عید بی‌تفاوت عبور شود و هرکس به هر نحوی برای بزرگداشت عید غدیر گام بردارد.

انتهای پیام/ 4007