به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق، امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به 21 تیرماه سالروز شهادت جمعی از مردم خداجوی مشهد در مسجد گوهرشاد، اظهار کرد: در سالروز عفاف و حجاب دستگاه‌ها شوری به راه انداخته اما در حد کاغذ است و باید برای رهایی جامعه از بدحجابی و بی‌حجابی که امروز در جامعه غوغا می‌کند یک کار اساسی انجام داد.

وی تأکید کرد: امروز برای مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی باید تمام دستگاه‌های فرهنگی حاکمیت همچون آموزش‌وپرورش، فرهنگ و ارشاد، حوزه‌های علمیه، اوقاف و غیره پای‌کار بیایند و فرهنگ‌سازی برای عفاف و حجاب و مبارزه با بدحجابی هم می‌تواند از صداوسیما شروع شود.

امام‌جمعه قوچان بیان کرد: البته انگیزه و خواست مسئولین نیز در این امر بسیار مؤثر است چون وقتی خانواده مسئولی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حجاب کامل نداشته باشد قطعاً گفته می‌شود که مسئول این است وای به حال بقیه مردم پس باید کارمندان، مسئولان بانک‌ها، منشی‌های پزشکان و غیره ابتدا از خودشان شروع کنند.

هراتی مطلق اقدامات اقناعی را برای اثرگذاری فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: امروز باید برای بانوی مسلمان مسئله بد بودن بدحجابی به‌درستی تعریف شود البته نحوه بیان این تبیین نیز بسیار مؤثر است.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام و تأکید معظم له به مسئله وحدت میان مسلمانان گفت: امروز این پیام به زبان‌های زنده برای حجاج مخابره خواهد شد تا اهمیت موضوع وحدت دوباره موردتوجه همگان قرارگرفته و محقق شود.

انتهای پیام/ 4007