محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار  صبح توس؛ اظهار کرد: مجوز ماده ۲۳ پروژه شهر رباط سنگ به کدکن و ماروس نیشابور تایید شده و برای آن ۸۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع اعتبار پیش بینی شده کل پروژه مبلغ ۳۲۰ میلیارد ریال در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده که پس از تخصیص ابلاغ خواهد شد.

زنگنه بیان داشت: این محور به جهت تردد مردم کدکن به مرکز شهرستان و همچنین مسیر مواصلاتی دو شهرستان بزرگ استان خراسان رضوی یعنی تربت حیدریه و نیشابور از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما متاسفانه سالهاست به دلیل عدم توجه به این مهم و تزریق اعتبارات محدود استانی سرعت عملیات اجرایی محور به کندی پیش رفته که با ملی شدن ردیف پروژه تا دو سال آینده شاهد تکمیل آن خواهیم بود.

تامین اعتبار محور سرهنگ به حصار یزدان

محور سرهنگ به حصار یزدان به طول ۳۰ کیلومتر که در انتهای حوزه راهداری تربت حیدریه به نیشابور قرار گرفته سالهاست به دلیل عرض کم جاده و وضعیت نامناسب جاده و فقدان شانه خاکی و تردد ماشین های سنگین معادن به یکی از مسیر های پر حادثه این شهرستان تبدیل شده و خانواده های زیادی را داغدار کرده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در این خصوص گفت: برای این محور ردیف پروژه ای در بودجه استانی تعریف شده و نیمی از اعتبار بهسازی محور که بالغ بر ۴۰۰ میلیارد. ریال می باشد به منظور آغاز عملیات اجرایی و با مشارکت سازمان ایمیدرو تامین شد.

وی افزود: مطالعه این مسیر توسط راهداری استان انجام شده و امسال با چاپ آگهی مناقصه در روزنامه های کثیرالانتشار و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

انتهای پیام/