به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق، امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلای قبای قوچان اظهار کرد: امام راحل یک انسان مؤمن، متعبد و انقلابی بود یعنی امام به مسیری که انتخاب کرده بود ایمان داشته و لحظه‌ای از آن مسیر قدم عقب نگذاشت حتی زمانی که فرزند امام راحل را از ایشان گرفتند بازهم از هدف خود عقب‌نشینی نکرد.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) علاوه بر اینکه یک شخصیت علمی، فقهی و سیاسی بود بنده خدا نیز بوده و با داشتن روحیه انقلابی گری این انقلاب را به پیروزی رساند و دشمن نیز امروز از این واژه هراس جدی دارد.

امام‌جمعه قوچان تأکید کرد: راه‌حل تمام مشکلات کشور و حتی منطقه در داشتن روحیه انقلابی گری است و این روحیه باید در همه زنده شود و این به معنای ناسزا گفتن یا توهین کردن نبوده بلکه به معنای عمل کردن به آرمان‌های انقلاب، قرار گرفتن در آن مسیر و کار جهادی است.

هراتی مطلق بابیان اینکه دشمنان و برخی افراد در داخل کشور نمی‌خواهند دولت و مسئولین روحیه انقلابی گری داشته باشند، گفت: یکی از دلایل انقلابی بودن امام راحل قیام 15 خرداد است زیرا درزمانی که کسی جرئت سخن گفتن نداشت امام خمینی(ره) با صدای بلند شاه را محکوم کرد.

وی بیان کرد: امروز نیز رهبر معظم انقلاب همان روحیه انقلابی گری را داشته و با یک سخنرانی خود کاخ‌های دشمنان را در هم کوبیده و توطئه‌های آنان را نقش بر آب می‌کند.

انتهای پیام/ 4007