به گزارش صبح توس؛ سردار سید هاشم غیاثی در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی و معاونین وی و روسای ادارات آموزش‌وپرورش مشهد ضمن تأکید بر اهمیت توجه به مسئله علم‌آموزی و پرورش شخصیت نسل نوجوان و جوان کشور ، گفت: آموزش‌وپرورش و به‌صورت خاص مدارس و دانشگاه‌ها پس از نهاد خانواده، بیشترین تأثیرگذاری را بر پرورش شخصیت انسان دارد و معلمان و اساتید دانشگاه در این زمینه نقش اصلی را بر عهده‌دارند.

وی بابیان اینکه تربیت نسل مؤمن و انقلابی رسالت اصلی آموزش‌وپرورش است ، گفت: باوجوداینکه ارتقاء دانش و علم‌آموزی دانش آموزان یکی از اولویت‌های مهم آموزش‌وپرورش است اما توأم با آن مسئله تربیت و پرورش شخصیت نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است و هرگز نباید از آن غفلت شود.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با تأکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولان و دست‌اندرکاران به مسائل مرتبط با حوزه آموزش‌وپرورش ، خاطرنشان کرد: یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های کشور نهاد آموزش‌وپرورش است که هم می‌تواند منشأ تحول و تعالی برای جامعه اسلامی باشد و هم‌نسل نوجوان و جوان را برای در دست گرفتن مسئولیت مهم در آینده انقلاب اسلامی تربیت کند.

وی بابیان اینکه ثروت اصلی برای هر ملتی، نیروی انسانی است ، گفت: تربیت و پرورش نیروی انسانی متخصص و متعهد و ترویج روحیه کار و تلاش در بین قشر نوجوان و جوان کشور از دیگر کارهای ویژه آموزش‌وپرورش است که باید موردتوجه مسئولان این نهاد قرار بگیرد .

سردار غیاثی با تأکید بر اهمیت حمایت همه‌جانبه از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان ، گفت: از طرح‌های نخبگان ، پروژه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به‌صورت همه‌جانبه و با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها و امکانات حمایت می‌کنیم .

فرمانده سپاه امام رضا(ع) بابیان اینکه استاد شهید مرتضی مطهری بهترین الگو برای معلمان و اساتید دانشگاه است ، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و معرفی شهدای والامقام به‌عنوان الگوهای شاخص زندگی فردی و اجتماعی به دانش آموزان و نسل جوان همواره موردتوجه معلمان و اساتید دانشگاه قرار داشته باشد .