علیرضا اخویان مدیرعامل آبفای نیشابوردر گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: بارندگی های شدید اخیر در بخش میان جلگه این شهرستان، به خطوط انتقال آب روستای بزق خسارت وارد کرده  و در حال حاضر آب این روستا قطع بوده و نیروهای این شرکت در محل حاضر شده و در تلاشند تا به محض ایجاد شرایط مساعد، کار مرمت لوله جی ار پی این روستا را به سرعت انجام دهند. 

وی افزود: خوشبختانه در بخش سرولایت نیشابور تمامی روستاها آبدار بوده و مشکلی در تامین آب این بخش وجود ندارد. 

مدیر عامل آبفای نیشابور ادامه داد: بخشی از خط انتقال آب به سمت روستای قره گل دچار خسارت شده که نیروهای این شرکت برای رفع آن در انتظار فروکش کردن سیل هستند و  در برخی از تاسیسات نیز گل ولای وارد شده‌ است که با حضور عوامل پیمانکار نگهداری، در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد. 

اخویان تصریح کرد: در بخش مرکزی این شهرستان، مسیرهای حفاری برخی روستاها مانند برمهان و نصیر آباد که در مجاورت رودخانه است، دچار خسارت شده، خاطرنشان که پیمانکاران وعوامل اجرایی این شرکت آماده ارائه خدمات می باشند.

وی خسارت برآورد شده بارندگی های دو روز گذشته که مربوط به خطوط و تاسیسات، جمع آوری و پاکسازی گل و لای از تاسیسات، اجرای آبنماها و بریدهای ضروری منابع و شبکه آب رسانی آب شرب روستایی شرکت آب و فاضلاب شهرستان نیشابور می باشد را تا صبح امروز بیش از یک میلیارد تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/