به گزارش صبح توس؛ مجید عسگری رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی در آیین گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و بسیج هنرمندان نیشابور گفت: حوزه هنری از محافل هنری که در شهرستان نیشابور ودر شهرهای دیگری که امکان دور هم جمع شدن  برای اندیشه ورزی و کارگاه ها و پاتوق های هنری را داشته باشد استقبال میکند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در مسئله تربیت هنرمند در سنین نوجوانی  نسلی جدیدی از هنرمندان در چند سال آینده داشته باشیم باید توقع  و تمرکز بیشتری در فضای دبیرستان ها و فضاهای دانش آموزی باشد که این حوزه هم کارگاه ها و پاتوق های هنری تخصصی طراحی شده است.

 

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرحی را به عنوان طرح سلیمانی شو شروع کرده ایم افزود: اگر نوجوانان دور هم جمع شوند و بنایشان به این باشد که یک اثر هنری با نگاه فرهنگی مذهبی تولید کنند ما آموزش های لازم را در رابطه با جمع آوری خاطرات مرتبط با ایام شهادت شهید سردار سلیمانی به این بزرگواران می‌دهیم و این کار ها و آموزش ها در فضای تولید هنری نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

 

 عسگری با بیان اینکه در این هفته یا هفته آینده طراحی رونمایی خواهد شد که  بستری فراهم میشود برای ارتباط بیشتر نوجوان با فضای هنر انقلاب ادامه داد: حمایت از تشکل های هنری به عنوان هسته های هنر است که در مجموعه های هنری کمتر دیده شده ولی در فضای هنری متاسفانه بسیار بیشتر است و معمولا حمایت ها از افراد یا هنرمندان است.

 

وی تصریح کرد: ما در استان خراسان رضوی مجموعه های هنری خیلی خوبی داریم مثل نهضت پوستر های انقلابی که این مجموعه بدون حمایت مستقیم دولتی جمعی از هنرمندان گرافیک را دور خودش جمع کرده است و امروز با یک مدل موفق در دورهم جمع شدن هنرمندان است قطعا باید نهاد های دولتی یکی از وظایف خودشان است که بتوانند کاری کنند زیر ساخت هایی را آماده کنند که هنرمندان به تور خود جوش دور هم جمع شوند.

 

حجت السلام سید قاسم یعقوبی امام جمعه نیشابور  نیز در این مراسم گفت: تمام  عالم هستی پر از ظرفیت های هنری است و در این عالم چیزی جز هنر نمی بیند و هنرمندان ما با  هوشمندی ظرافت‌ها و لطافت‌های این دنیا را حس می کنند.

 

وی  بابیان اینکه وجه تمایز هنرمندان با دیگران در این است که هنرمندان به اجزای عالم به شکل دیگری است افزود: منظومه اعجاب انگیز هستی نشانه‌هایی برای هوشمندان است و هوشمندان صاحبان قلب و هوش هستند که عظمت و بزرگی خداوند را می‌بینند.

 

امام جمعه نیشابور تصریح کرد: ماه رمضان ماه قرآن است و هنر پرورترین و شاهکار ترین کتاب قرآن کریم است و قرآن بهترین منبع برای تمام اقشار است.قرآن نگاه هنرمندانه و عمیق به همه موضوعات دارد.

 

در پایان این مراسم از تندیس شهید آوینی رونمایی شد.