به گزارش صبح توس؛ سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت دیشب در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور اظهار کرد: ما مخالف دو تکه شدن وزارت صنعت معدن و تجارت هستیم چرا که ادغام وزارت صنعت و معدن درست و به جا بوده چراکه تولید و تجارت با هم پیوند ناگسستنی دارند  اما در این خصوص عملکرد مناسب نبوده است  که باید این تلفیق کامل و چالش‌ها برطرف شود.

او ادامه داد: برای انجام مسئولیت اجتماعی پیگیر تنظیم آیین نامه ای هستیم که شرکتهای بزرگ در قبال شهرستان ها و مناطقی که این شرکت ها در آن ها واقع شده، سازوکار مشخصی داشته باشد اما این آیین نامه الزام آور نبوده و باید این مسئولیت های اجتماعی صنایع با هم افزایی و تفاهمی صورت بگیرد.

وزیر صمت تصریح کرد: موافق و پیگیر حمل و نقل ریلی برای صنایع بزرگ هسیتم تا صنایع بتوانند بار خود را جاده ها جمع کرده و از طریق ریل کار خود را انجام دهند و مقرر شده تا زیرساخت های لازم این کار ایجاد شود که البته این موضوع به زمان و اعتبار نیاز دارد.

فاطمی امین با اشاره به اینکه در حال بازنگری واگذاری معادن بزرگ به افرد صلاحیت هستیم ادامه داد: موافق و پیگیر تبدیل بخشی از شهرک های صنعتی به پارک علم و فناوری هستیم تا رابطه صنعت و دانشگاه بیشتر شده اما پارک ها نباید با پول نفت احداث شود تا هزینه ای جدید به دولت متحمل نشود.

وزیر صنعت و معدن و تجارت با بیان اینکه پیرو پیشنهاد رییس اصناف نیشابور با توجه به شعار سال، در صورت نیاز شهرک های صنفی در نیشابور احداث شود، خاطرنشان کرد: در خصوص هزینه حاصل از معادن، 15 درصد معادن باید در منطقه ای که معدن واقع شده است، هزینه شود که این کار تا کنون انجام نمی شده اما ما در دولت جدید عزم خود را جزم کرده ایم که این کار محقق شود و همچنین مقرر شده تا 40 درصد از سهام معادن به مردم همان منطقه واگذار شود.

انتهای پیام/