به گزارش صبح توس: این روزها مشهدالرضا مهمانان عزیزی دارد زائرانی که مشتاقانه از راه های دور و نزدیک به عشق زیارت حریم ملکوتی هشتمین خورشید تابناک ولایت و امامت بار سفر به دیار سلطان خراسان بسته اند ، هر چند سفرهای نوروزی در جای جای کشور مرسوم هست و مسافران به مقصد شهرهای مختلف راهی جاده ها شدند اما سفر به مشهد و زیارت امام رئوف داستانی متفاوت دارد.

مردم به هر شهر کشور که در ایام نوروز مسافرت داشته باشند هر چقدر گرانی هتل ها، اقامتگاه ها و مسافرخانه ها و در خدمات دهی عمومی کمبودی باشد باز هم چشم پوشی می کنند اما اگر این موارد در مشهدالرضا و شهر امام رئوف باشد برای مردم تا حدودی قابل هضم نیست و زائران و مسافران نوروزی از مردم و مسئولان مشهدالرضا انتظارات دیگری دارند، گرانی هتل ها، اقامتگاه ها و مسافرخانه ها و یا هر کمبود خدمات دهی دیگری در مشهد برای مهمانان امام رئوف چهره خوشایندی ندارد.

هر چند کوتاهی هایی در امر خدمات رسانی و اسکان زائران امام رضا(ع) در جای جای شهر بنا به گفته ها و شنیده ها از زبان زائران وجود دارد که در جای خودش باید به علل آن پرداخت اما از این نکته نباید غافل شد که این روزهای نوروزی ۱۴۰۱ مشهدالرضا حال و هوایی شبیه اربعین حسینی دارد و گروه های مردمی و یا افرادی به شکل شخصی برای خدمت رسانی و اسکان رایگان زائران علی بن موسی الرضا(ع) آستین همت بالا زده اند و هر گونه که می توانند به زائران و مهمانان امام رئوف خدمت می کنند تا کوتاهی های مسئولان و مدیران بیش از این خاطر مهمان امام رئوف را ازرده نکنند.

این روزها چه در فضای مجازی و چه در فضای سطح شهر روی هر در و دیوار یا در دست مردم پلاکاردهایی را می بینید که شماره هایی جهت هماهنگی اسکان رایگان زائران در مساجد، حسینیه ها و یا منازل شخصی نوشته اند اینها همان گروهای مردمی یا اشخاص داوطبانه ای هستند که پای کار خدمت زائران امام رضا(ع) آمدند، آری اینجا مشهد الرضا شهر امام مهربانی هاست و مردم این شهر نیز آیین مهمان نوازی و مهربانی را از صاحبخانه خود به خوبی آموخته اند، در همین راستا با یکی از کسانی که داوطبانه  و خودجوش کار اسکان رایگان و خدمت به زائران امام رئوف را انجام می دهد و در این راه آپارتمان های شخصی خود را در اختیار زائران امام رضا(ع) قرار داده گفت و گویی انجام دادیم.

 

ابرهیم باتقوا در گفت و گو با خبرنگار صبح توس در تشریح کیفیت خدمت رسانی به زائران امام رضا(ع) بیان کرد: چهار واحد آپارتمان شخصی دارم که از روز ۲۸ اسفندماه فعالیت خدمت به زائران امام رضا(ع) با اسکان رایگان زائران در این واحدهای آپارتمانی را شروع کردم و این فعالیت تا ۱۴ اسفندماه ادامه می دهم.

وی تصریح کرد: هر شب بین ۱۰ تا ۱۲ خانواده را که حدود ۳۰ تا ۳۵ نفر می شوند در این آپارتمان ها به صورت رایگان اسکان می دهم، بعضی از خانواده ها هشت  یا ده نفره هستند.

باتقوا، با اشاره به اینکه زیر نظر هیچ سازمان و اداره ای نیست چون آنها فقط شعار می دهند و عملا خدمتی انجام نمی دهند، گفت: کاملا به صورت داوطلبانه و شخصی پای کار زائران امام رضا(ع) آمده ام  و علاوه بر اسکان رایگان زائران امام رئوف(ع) در چندین روز اول برای آنها صبحانه هم تدارک می دیدم و بعد به دلیل مشکلات مالی دیگر نتوانستم برای زائران صبحانه تدارک ببینم.

 

وی با گلایه از اینکه با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس گرفته و درخواست چند پتو و دو بخاری داشته ولی آنها توجهی نکردند، اظهار داشت: زائرانی  که در آپارتمان هایم اسکان می شوند به دلیل تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی، باید چادر مسافرتی داشته باشند و در هر واحد آپارتمان حدود ۳ خانواده با فاصله چادر می زنند که هم مسایل بهداشتی رعایت شده باشد و هم شئونات اسلامی خانواده رعایت و خانواده ها باهم تداخل نداشته باشند.

باتقوا، افزود: از ۲۸ اسفندماه تاکنون ۱۸۰ خانواده که حدود 500 تا 800 نفر می شوند در آپارتمان هایم به صورت رایگان اسکان داده ام و با اینکه آپارتمان هایم در بلوار توس است و با حرم مطهر  فاصله زیادی دارد اما باز با استقبال خوب زائران روبه رو شده است.

وی اظهار داشت: حدود ۸ سال است در زمینه خدمات دهی و اسکان به زائران امام رضا(ع) در ایام پیک شلوغی فعالیت دارم و برنامه های دیگری نیز در سایر مناسبت ها برای زائران دارم.

باتقوا، با اشاره به هدف خود از پای کار آمدن و  اسکان رایگان زائران امام رضا(ع) اظهار کرد: چه هدفی بهتر و بالاتر است از این که هدیه ای از طرف آقا امام زمان(عج) به زائران بدهیم و اینکه رضای خداوند را در پیش رو داشته باشیم.

انتهای پیام/۴۰۰۸