به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق، امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به دیدار اخیر خانواده و ستاد بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: رهبری از شهید سلیمانی به‌عنوان یک مکتب یاد می‌کند یعنی تفکر، منش، رفتار، مدیریت، مدبری، اخلاص و عشق وی به اهل‌بیت روی‌هم جمع شده و یک مکتب را شکل می‌دهد.

وی تأکید کرد: اگر کسی می‌خواهد در مکتب سلیمانی آموزش ببیند باید صادق و مخلص باشد و آنچه دارد را همچون سردار دل‌ها در طبق اخلاص قرار دهد.

امام‌جمعه قوچان با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی ملی‌ترین فرد بود و کمتر کسی در جمهوری اسلامی وجود دارد که همه او را قبول داشته باشند، گفت: اگر به دنبال درست شدن مسیر انقلاب هستیم همان مسیری که امام راحل آن را ترسیم کرده است باید مثل سردار سلیمانی حضور خدایی داشته باشیم.

وی یادآور شد: سردار سلیمانی ذخیره‌ای برای این انقلاب و نظام اسلامی بود و شهادت او برای نظام برکت داشت و امروز روح سردار دل‌ها حاکم بر فضای جامعه است.

هراتی مطلق با اشاره به قیام 19 دی سال 56 و تأثیر مهم آن بر پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: این قیام مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل بود و امروز هم باگذشت 43 سال از پیروزی انقلاب بازهم مردم درصحنه حضورداشته و از انقلاب، نظام و رهبری دفاع می‌کنند.

وی بابیان اینکه مردم در خط انقلاب و نظام قرار داشته و حضور آن‌ها درصحنه‌های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: دشمن وقتی حضور در پای صندوق‌های رأی، تظاهرات و راهپیمایی‌ها و حتی حضور چشمگیر در تشییع پیکر شهدا را می‌بیند دیگر جرئت نگاه چپ به این انقلاب و نظام را ندارد.

انتهای پیام/ 4007