به گزارش صبح توس؛ علیرضا مکارم، مدیر مرکز بهداشت و درمان خلیل‌آباد، ظهر امروز در نشست ستاد کرونای شهرستان که در محل سالن اجتماعات شبکه برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت شهرستان خلیل‌آباد در حال حاضر زرد است ولی با توجه به آمار موجود، هفته آینده تغییراتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت خوبی به لحاظ شیوع کرونا نداریم و بیمارستان مدرس برخی از بخش‌های خود را به بستری‌های کرونا اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: بیمارستان خاتم‌الانبیاء خلیل‌آباد نیز در حالت آماده‌باش قرار دارد و هر لحظه امکان دارد که بستری‌های کرونایی در این بیمارستان پذیرش شوند.

مدیر مرکز بهداشت و درمان خلیل‌آباد با تاکید بر اینکه آمار رو به افزایش است و باید با همکاری سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها بتوانیم با اجرای برنامه‌هایی وضعیت شهرستان را بهبود دهیم، تصریح کرد: بیمارهایی غیر کرونایی به لحاظ شرایط حال حاضر به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند و در داخل خانه خوددرمانی دارند و ممکن است وضعیت آنها حاد شود که نیاز به امکانات بیشتری داریم.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ مورد بستری در بیمارستان داریم که از این تعداد، ۱۱ مورد مثبت هستند و همچنین ۱۴۰ قرنطینه خانگی داریم، اذعان کرد: ۵۱۱ نمونه‌گیری سرپایی در تیرماه انجام شده و یک مورد هم فوتی مثبت در شهرستان خلیل‌آباد داشتیم.

مکارم با بیان اینکه ۴۹۷۵ مورد واکسیناسیون کرونا در شهرستان خلیل‌آباد انجام شده است که بالغ بر ۵۰ درصد گروه هدف بالای ۵۸ سال شهرستان واکسینه شده‌اند، عنوان کرد: واکسیناسیون جامعه هدف شهرستان باید به بالای ۷۰ درصد برسد تا ایمنی لازم در سطح شهرستان ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه واکسن کرونا موجود است و هیچ‌گونه کمبودی وجود ندارد و تاکنون هیچ‌گونه عوارض واکسنی در شهرستان نداشتیم، تشریح کرد: همشهریان نسبت به انجام واکسن اقدام کنند چون زدن واکسن جامعه را ایمن می‌کند و سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که با تزریق دُز اول، ۵۰ درصد ایمنی در فرد ایجاد می‌شود.

 

خلیل‌آباد درگیر موج پنجم کرونا شده است / مردم نسبت به واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند

ابراهیم قاسم‌پور، فرماندار خلیل‌آباد در این نشست با بیان اینکه شرایط خوبی در حوزه کرونا نداریم، اظهار داشت: واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از وضعیت مطلوبی در سطح شهرستان برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه زمانی می‌توانیم در طرح‌ها موفق باشیم که مردم همراهی و همکاری لازم را داشته باشند و عادی انگاری و ساده‌انگاری بسیار خطرناک است، خاطرنشان کرد: ۱۳ درصد کاهش مرگ‌ومیر در افرادی که واکسیناسیون انجام داده‌اند را شاهد هستیم و میانگین سنی مرگ‌ومیر به سنین‌های پایین‌تر رسیده است.

فرماندار خلیل‌آباد با تاکید بر اینکه آگاهی مردم از ویروس کرونا افزایش پیدا کرده و مطمئناً باید این آگاهی در مردم تأثیر بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: حضور میدانی‌تر ناظران بهداشتی در اماکن عمومی و مساجد می‌تواند به رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه میزان قرنطینه‌های خانگی نسبت به نشست قبل افزایش چشمگیری داشته و این نشان‌دهنده این است که خلیل‌آباد درگیر موج پنجم شده است، اذعان کرد: با افرادی که خواسته و ناخواسته با پیام‌های نادرست خود در فضای مجازی، فضای شهرستان را متشنج می‌کنند برخورد می‌شود.

انتهای پیام/