به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرگزاری بسیج؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی از زحمات و خدمات کادر پزشکی و درمانی این شهرستان تقدیر کرد و گفت:تزریق واکسن یک وظیفه ملی و اجتماعی برای حفظ سلامت جامعه است و همه مردم باید در زمان مقررنسبت به تزریق واکسن کرونا را اقدام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به زندگی جمعی و انتقال ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر، اگر کسی واکسن تزریق نکند، به جامعه ظلم کرده و در صورت انتقال بیماری به دیگران مسئول است.

وی ادامه داد: برای ریشه کنی این بیماری از جامعه، مانند سایر کشورهای دنیا چاره ای جز واکسیناسیون نیست و از مردم می‌خواهیم در زمان اعلام شده نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

امام جمعه بردسکن با بیان اینکه مقام معظم رهبری واکسن ایرانی را تزریق کردند تصریح کرد: این اقدام دو پیام وظیفه عمومی برای تزریق واکسن و اعتماد به دانشمندان ایرانی را مخابره کرد. حجت الاسلام امینی در ادامه افزود: تا زمانی که 85 درصد جامعه هدف واکسن تزریق نکنند نمی توان ویروس کرونا را مدیریت و کنترل کرد.

وی از مردم خواست به شایعات درفضای مجازی در بحث ساخت واکسن ایرانی اعتنا نکنند چرا که وقتی مقام معظم رهبری خود واکسن ایرانی برکت را تزریق کردند وظیفه شرعی و عرفی است که ما هم تمکین کنیم و جای هیچ شبهه نیست.

وی عنوان کرد: نمره کادر پزشکی و درمانی و پرستاری از ابتدای شیوع ویروس کرونا نباید کمتر از 20 باشد چرا که این عزیزان با تلاش شبانه روزی توانستند در حوزه شهرستان بیش از 85 درصد مبتلایان به کرونا را پس از یک دوره درمانی بهبود ببخشند.

وی ضمن تشکر از دکتر عاقلتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: به حمدالله نماز جمعه بردسکن براساس دستورالعمل های بهداشتی هرهفته برگزار می شود و دراین هفته نیز با آمادگی مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان واکسن کرونا به جامعه هدف در محل مصلای نمازجمعه تزریق شود.

در انتها حجت السلام امینی امام جمعه بردسکن نیز واکسن ایرانی برکت را دریافت کرد.

انتهای پیام/