به گزارش صبح توس؛ محمد شجعی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه هم اندیشی با مراکز تولید کاشمر گفت: این جلسه را می‌توان نقطه عطفی دانست تا بتوانیم با همبستگی و همکاری یکدیگر در تأمین امنیت غذایی و درآمد زایی منطقه تلاش کنیم.

او افزود: درحال حاضر بازار مصرف تعیین می‌کند که بخش تولید به چه سمتی حرکت کند و این حوزه تولید است که باید، با مطالعات و علم روز دنیا بازار مصرف را پیش بینی و برهمان اساس تولید انجام دهد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ادامه داد: با مشارکت معین‌های اقتصادی منطقه و با برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی در زمینه تولید و طبخ آبزیان و همچنین فعالیت در بخش مغفول مانده گردشگری کشاورزی، که ظرفیت‌های بی بدیلی را دارا می‌باشد به درآمد زایی پایدار دست پیدا می‌کنیم و از مهاجرت نیروی کار منطقه جلوگیری می‌شود.

محمد شجعی از پیگیری و تخصیص کنسانتره یارانه‌ای ماهی خبر داد و بیان کرد: با مذاکراتی که با همکاران بخش شیلات سازمان انجام گرفته است مقرر شده در ماه‌های آتی به پرورش دهندگان ماهی گرم آبی و سرد آبی منطقه کنسانتره یارانه‌ای ماهی تعلق گیرد.

او با اشاره به قطعی‌های برق تصریح کرد: پرورش دهندگان ماهی با بیمه کردن و مجهز کردن مراکز تولید خود به دیزل ژنراتور از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنند و با ایجاد شرکت تعاونی در زمینه تولید خوراک ماهی، تولید بچه ماهی و بازار فروش و همچنین تشکیل زنجیره‌های تولید حضور فعال‌تر و موثرتری داشته باشند.

انتهای پیام/