حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی امیری، عضو سابق شورای شهر مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون ویژگی های شهردار مشهد اظهار کرد: شهر مشهد با حدود ۳ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۳۰ میلیون زائر که سالانه وارد این شهر مقدس در شرایط عادی می شوند، کلان شهر مذهبی است لذا شهردار مشهد لازم است که متعهد، متخصص و دارای شأن مدیریت باشد.

وی با بیان اینکه شهردار مشهد بایستی حتی الامکان بومی باشد افزود: شجاعت اداره شهر مذهبی با محوریت حرم مطهر امام رضا(ع) را از توانمندی های مهم شهردار است.

حجت‌الاسلام اخلاقی با اشاره به عمده ترین ویژگی های شهردار مشهد گفت: فضای شهرداری نبایستی با سیاست زدگی همراه باشد.

وی افزود: شهرداری همه امور مردم شهر را از لحظه تولد تا فوت برعهده دارد بنابراین انتخاب کردن شهردار به صورت سیاسی برای مشهد مضر است.

عضو سابق شورای شهر مشهد ادامه داد: شهردار باید کسی باشد که شهر را با تمام نیازهای وسیع شهری بتواند مدیریت کند.

وی پیرامون اولویت در امور شهری افزود: با وجود تلاش های زیادی که در این سال ها در مدیریت شهری شده ولی مشهد دارای چالش های بزرگی است و موارد مختلفی را از جمله هوای شهر مشهد، ترافیک شهری، فرهنگ شهروندی مشهد و فرهنگ میزبانی، بافت پیرامون حرم و مناطق مسکونی قدیمی در حاشیه شهر و آسیب های اجتماعی می تواند به عنوان چالش های شهری برشمرد.

حجت‌الاسلام اخلاقی تصریح کرد: قائل به این هستیم که مهم ترین و اولین اقدام شهردار جدید مشهد اولویت بندی شبکه مسائل و نیازهای شهر مشهد است و اگر بر اساس برنامه‌های دارای اولویت قدم برداشته شود می‌تواند از این فرصت خدمت گزاری به مردم استفاده کند.

انتهای پیام/