غلامحسین ساربان، معاون بهبود تولیدات گیاهی و مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در حاشیه بازدید از مزارع غلات نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس گفت: امسال به لحاظ اقلیمی شرایط خاصی در استان خراسان رضوی حاکم است و مزارع غلات ما نیاز بیشتری به توجه و پایش مستمر دارند.

وی تصریح کرد: سیکل زندگی آفت سن در سال جدید به دلیل همین تغییرات اقلیمی به جلو افتاده است و کشاورزان باید مراقبت کنند.

ساربان تأکید کرد: نیروهای کارشناس مروج پهنه و نیروهای طرح جهادی بسیج مهندسین در کنار هم و با مدیریت مدیر شهرستان باید کلیه مزارع غلات اعم از گندم و جو را بازدید و توصیه‌های تخصصی لازم را در زمان مناسب ارائه دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی و مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی تهیه مستندات و گزارش دهی صحیح را از عوامل مؤثر در برنامه‌ریزی‌های آینده دانست و خاطر نشان کرد: باید به‌صورت مستمر عملیات مبارزه با سن غلات و عملیات سم‌پاشی علیه سن و شته با سم‌پاش‌های رایج اجرا و بررسی گردند.

وی خاطر نشان کرد: سموم جدید با فرمولاسیون‌های کاربردی بیشترکه به‌صورت میکرو کپسول سموم خود را در طی مدتی طولانی‌تر آزاد می‌کنند امروزه می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

ساربان بیان داشت: از کشاورزان و مروجین مسئول پهنه می‌خواهیم تا مشاهدات خود را دقیق‌تر کرده و نسبت به استفاده سموم مؤثرتر اقدام نمایند.

انتهای پیام/­