محمدعلی فرهمند راد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با توزیع نهاده دامی دولتی به دامداران فاقد بیمه برای دام‌های خود در نیشابور گفت: تصمیم‌گیری در رابطه با توزیع نهاده بر اساس نظر کمیته کنترل کیفی خوراک دام است.

وی خاطرنشان کرد: این کمیته متشکل از اداره صنعت، معدن و تجارت، فرمانداری، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و دستگاه‌های نظارتی است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی نیشابور اضافه کرد: بیمه برای پرداخت نهاده اجباری و در قانون آمده است و نامه رئیس سازمان هم مبنی بر توزیع نهاده با بیمه موجود است و کسی نمی‌تواند آن را اجرا نکند.

فرهمند راد اضافه کرد: کمیته کنترل کیفی خوراک دام طی چهار ماه گذشته مساعدت کرده است تا باهدف فرهنگ‌سازی و کمک به کشاورز نهاده را بدون بیمه پرداخت کند و بیمه را کم‌کم جا بی اندازد.

وی اظهار داشت: الآن زمان آن فرارسیده است تا با بیمه کنستانتره توزیع کنیم چون این موضوع قانون و مصوبه هیئت وزیران است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی نیشابور تأکید کرد: این موضوع دل بخواهی نیست که کسی بگوید نهاده بدون بیمه پرداخت شود و از ماه بعد و توزیعی که قرار است انجام شود، نهاده‌های دامی فقط با بیمه پرداخت شود.

فرهمند راد تصریح کرد: تا الآن به دلیل اینکه می‌گفتند اعتراضات دامداران را به همراه دارد و به همین دلیل صبر کردیم ولی الآن نمی‌توانیم به توزیع بدون بیمه ادامه دهیم چون از قانون انحراف دارد.

انتهای پیام/