امیرعلی فیروززاده، دکترای مدیرت بازرگانی و از فعالین فضای کسب‌وکارهای نوین در نیشابور در گفت و گو با صبح توس گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یک اتفاق بسیار مبارک و در راستای اراده خداوند و در راستای ظهور منجی عالم بشیرت بود و خدا را شاکریم که در این مسیر بوده و هستیم.

وی افزود: عملکرد نظام اسلامی را باید به دو بخش تقسیم کرد. گروه اول عملکرد افرادی است که جان و آبروی خود را در جبهه‌های جنگ فدا کردند و بعدازآن در حوزه معیشت، آبادانی و فنّاوری بی‌ادعا تلاش کردند که ازاین‌بین شهیدان فخری زاده، تهرانی مقدم، حاج قاسم سلیمانی و دیگر جوانان برومند که ناشناخته بودند می‌توان نام برد.

فیروززاده تأکید کرد: متأسفانه ایرادی که این گروه داشتند که باعث شد بعضی جاها ها ضربه بخوریم این بود که به دلیل حجب و حیا سعی نکردند کارهایشان را رسانه‌ای کنند و این گمنامی وجود داشت و مردم آن‌ها را دیر شناختند.

وی تصریح کرد: گروه دوم به‌عنوان احزاب چپ و راست بودند که انقلاب اسلامی را سهم خودشان دانستند و هر کس قسمتی از انقلاب را از آن خود دانستند که شاید بتوان آقازاده‌ها را به‌عنوان نمونه خوبی معرفی کنیم.

این دکترای مدیریت بازرگانی بیان داشت: باید امروزه با مردم به شفافیت صحبت کنیم و بگوییم که عملکرد این افراد بعد از 40 سال نارضایتی مردم را زیاد کرده است و باعث به وجود آمدن مشکلات در کشور هستند.

وی با اشاره به 8 درصد منابع دنیا در ایران افزود: وجود این مشکلات در ایران جای بسیار تعجب دارد که بیکاری و خوراک مشکل امروز مردم ما است و این جای سؤال دارد. اگر این مشکلات برطرف نشود جمهوری اسلامی آسیب‌های جدی خواهد دید.

فیروززاده ادامه داد: اگر تلاش‌های رهبری نبود نظام اسلامی روزبه‌روز از مردم دورتر می‌شد و نیاز است امروز و در عصر ارتباطات، مسئولین به مردم نزدیک‌تر شوند و صادقانه و شفاف‌تر با مردم صحبت کنند.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نظامی مردمی است و به همین دلیل نیازمند حجامت خوبی در بین مسئولین است تا افراد با سن بالا و معلوم‌الحال کنار گذاشته شوند و ملاک دیگر رابطه نباشد و تخصص جای آن را بگیرد.

این مدرس کسب‌وکار خاطر نشان کرد: تخصص و تعهد در قبال ایران اسلامی الآن ضرورت حل مشکلات است و باید زالوهای انقلاب را بدون تعارف از سمت‌هایشان بیرون بیندازند و با سازوکارها و قوانین بتوانند اشتغال، معیشت و تولید و کارآفرینی را حل کنند

وی اظهار داشت: مشکلات سفته‌بازی و پول‌شویی باید هر چه سریع‌تر پیگیری و حل شود تا موانع تولید برداشته شود.

انتهای پیام/