به گزارش صبح توس؛ آتشپاد مسعود ظهوریان، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر مشهد صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات سازمان آتش نشانی در بهمن ماه سال جاری، اظهار کرد: براساس استخراج و پالایش داده های آماری توسط کارشناسان گروه برنامه ریزی سازمان آتش نشانی مشهد، از یکم لغایت سی ام بهمن ماه کلیه تماس های دریافتی مرکز فرماندهی 58 هزار و 172 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 8.5 درصدی را نشان می دهد و متاسفانه قریب به 80 درصد تماس ها با سامانه 125آتش نشانی مزاحمی و اشتباهی بوده است.

وی با بیان اینکه کلیه تماس های عملیاتی در این ماه هزار و 936 مورد بوده و همچنین میزان تماس های مزاحمی با سامانه 125 نیز 32 هزار و 85 مورد و میزان تماس های اشتباهی نیز 14 هزار و 835 مورد بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با بیان اینکه میزان تماس های مشاوره ای ما در این مدت دو هزار و 485 مورد بوده، تصریح کرد: میزان تماس های ما در سایر بخش ها نیز 6 هزار و 831 تماس بوده است.

ظهوریان با اشاره به فراوانی حوادث در این ماه، بیان کرد: میزان ماموریت های مرتبط با آتش سوزی 729مورد، و ماموریت ها در حوزه امداد و نجات 481 مورد و خدمات ایمنی 319 عملیات بوده است.

وی با اشاره به اینکه ساعات 16تا 18 اوج ماموریت ها در حوزه آتش سوزی ها بوده، عنوان کرد: اکثر ماموریت های مربوط به امداد و نجات نیز در این ماه بین ساعت 12 تا 14 رخ داده که بیشترین حوادث در حوزه امداد و نجات و اطفاء حریق در محدوده شهرداری منطقه 2 شهر مشهد رخ داده است.

ظهوریان با بیان اینکه تعداد آتش نشانان و نجاتگران شرکت کننده در عملیات های بهمن ماه 7 هزار و 986 نفر بوده است، گفت: میزان اعزام ناوگان ها سبک و سنگین اطفای حریق و امداد نجات نیزدر این ماه دو هزار و 524 مورد بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه در بهمن ماه سال جاری هزار و 274 بازدید پیشگیرانه از صنوف و اماکن پر خطر توسط کارشناسان معاونت پیشگیری، نظارت و آموزش آتش نشانی مشهد انجام شده، ادامه داد: در این مدت 418 مورد تاییده ایمنی در برای صنوف صادر شده است و همچنین بیش از 44 هزار و 927 نفر ساعت آموزش شهروندی بصورت مجازی و حضوری برگزار و در حوزه درون سازمانی در اقدامی بی سابقه 13 هزار 734 نفر ساعت آموزش ضمن خدمت ( اطفای حریق و امداد و نجات ) برای پرسنل مستقر در 52 ایستگاه آتش نشانی برگزار شده است.

ظهوریان با بیان اینکه تلاش آتش نشانان در 52 ایستگاه منجر به نجات 676 شهروند در حوادث گوناگون شده، افزود: مصدومان حوادث مختلف 75 نفر بوده اند و طی این ماه پیکر 13 مورد فوتی نیز تحویل عوامل انتظامی شده است.

انتهای پیام/