به گزارش صبح توس؛ عقیل قدرتی، معاون سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن تشریح اقدامات انجام شده به شهروندان بی‌خانمان و کارتن‌خواب توسط گرمخانه های سیار، بیان‌کرد: در این راستا یک هزار و ۱۵۲ مرتبه سرکشی به مکان‌ های تجمع افراد بی‌خانمان توسط‌ گشت‌ های سیار، گروه‌های داوطلب و اعضای شورای اجتماعی محلات و از این شهروندان درخواست شده تا به صورت داوطلبانه در گرمخانه حضور داشته باشند و از این امکانات استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: تعداد ۳۷ هزار و ۱۱۱ پرس غذای گرم در مکان‌‌ های تجمع افراد بی‌ خانمان توزیع شده، همچنین توزیع ۲۳ هزار و ۸۶۰ عدد ماسک جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، از دیگر خدمات ارائه شده به شهروندان بی‌خانمان و کارتن‌خواب است.

معاون سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: اعتمادسازی و انتقال ۵۰ مرد به مجموعه سنا و ۳ خانم به کمپ ترک اعتیاد براساس تقاضای فردی این افراد انجام شده و هم‌اکنون این شهروندان درحال طی کردن پروسه ترک اعتیاد هستند.
گفتنی است تمامی اقدامات مذکور در دی‌ و اسفندماه سال جاری در راستای توزیع عادلانه خدمات شهری میان اقشار در معرض آسیب‌های اجتماعی توسط گرمخانه های سیار صورت گرفته است.

انتهای پیام/