به گزارش صبح توس؛ براساس داده‌های مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد، شاخص کیفیت امروز با شاخص ۷۶در وضعیت قابل قبول و سالم قرارگرفته، همچنین شاخص در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۸۳ شرایط قابل قبول است.

بر اساس این گزارش کیفیت هوا در ۲ ایستگاه‌سرافرازان و ماشین ابزار به ترتیب با عدد ۴۷ و ۴۹ در شرایط پاک قرار دارد.

بیشترین بار آلودگی نیز از پنج ایستگاه ساختمان با عدد شاخص ۱۱۷ و چمن با شاخص ۱۳۳، خیام شمالی ۱۰۷، وحدت ۱۰۲ و آوینی ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسیده و سایر ایستگاه‌های سطح شهر در شرایط قابل قبول است.

مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن‌ است که بر غلظت تمامی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.

عوارض بهداشتی در شرایط زرد و سالم، احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و احتمال تشدید بیماری‌های قلبی یا ریوی در بیماران قلبی و سالمندان ذکر شده و توصیه می‌شود افراد خیلی حساس در صورت امکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین را کاهش دهند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفرتا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل‌قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین‌شده است.

انتهای پیام/