به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام ابوالقاسم خوش خلق امام جمعه موقت درگز در خطبه های نمازجمعه 1 اسفند ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: نصرت، توفیقات و هدایت الهی در  رعایت تقواست.

وی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رجب تبیین کرد: به فرموده ائمه معصومین، هر کس یک روز از ماه راجب را روزه بگیرد موجب خشنودی خدا شده، غضب الهی از او دور و دری از درهای جهنم به روی او بسته می شود. رحمت خدا در این ماه بر بندگان بسیار است و خدا گناهان انسان را می آمرزد.

امام جمعه موقت درگز گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در کشور از لحاظ شیوع کرونا، متاسفانه برنامه اعتکاف همچون سال گذشته تعطیل است اما رهبری در پاسخ به نامه رئیس ستاد مرکزی اعتکاف کشور به مردم توصیه فرموده اند برای بی نصیب نماندن از فیض اعتکاف، در یکی از این سه روز، نماز جعفر طیار را اقامه کنند.

حجت الاسلام خوش خلق با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با مردم تبریز عنوان کرد: در طول عمر انقلاب اسلامی هر جا انقلابی عمل کردیم عقب افتادگی نداشتیم، اما هر جا از انقلاب کوتاه آمدیم عقب ماندگی به وجود آمد. نمونه های این عقب ماندگی را می توان در معیشت، شکاف طبقاتی، عدالت اجتماعی مشاهده کرد که امیدواریم مسئولین کشور برای رفع این مشکل اهتمام کافی داشته باشند.

وی انتخابات را یک فرصت بزرگ و مایه امنیت کشور دانست و تاکید کرد: همواره در نزدیکی هر انتخابات، دشمن وارد میدان شده و با شک و شبهه افکنی، تلاش دارد مردم را نسبت به انقلاب دلسرد و بدبین کند اما مردم ما در تشییع پیکر سردار سلیمانی و راهپیمایی متفاوت 22 بهمن امسال نشان دادند که به این انقلاب ایمان دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی درگز تشریح کرد: علاج دردهای مزمن کشور در پرشور برگزار شدن انتخابات و حضور مردم و انتخاب اصلح و شخصیت مناسب برای ریاست جمهوری است. انشالله مردم ما امسال همچون سالهای گذشته با شکوه و صلابت بیش از پیش وارد صحنه شده و دولت جوان حزب اللهی انقلابی مد نظر مقام معظم رهبری را انتخاب خواهند کرد.

وی در پایان با اشاره به موضوع تواقفنامه برجام خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری صراحتا نظر خود را در مورد برجام اعلام فرمودند و آن هم این بود که هر وقت طرف مقابل به وعده های خود عمل کرد ما هم به وعده های که دادیم عمل خواهیم کرد؛ امیدواریم مسئولین دیپلماسی کشور این جمله مقام معظم رهبری را فصل الخطاب تصمیمات و عملکرد خود قرار دهند.

انتهای پیام/