سعید اکبریان، شهردار تربت حیدریه در خصوص این اقدام در گفت و گو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: شهرداری همواره حامی نهادهای فرهنگی و هنری شهر بوده و به طور ویژه، حوزه فرهنگی را موردتوجه قرار داده است. 

وی تصریح کرد: حمایت از راه اندازی سینما کودک، احداث سالن آمفی تئاتر روباز در باغملی و پیگیری احداث گالری و نگارخانه شهری، علاوه بر اقدامات گذشته شهرداری، نشان از توجه جدی به این حوزه موثر است.

اکبریان بیان کرد: اعلام کتبی آمادگی کلنگ زنی سینما پردیس توسط شهرداری در دی ماه نیز موید این موضوع است که متاسفانه هنوز پاسخی از سوی وزارت ارشاد واصل نشده و از سویی متاسفانه علی رغم وجود بدهی بیش از ۴ میلیارد تومانی ارشاد اسلامی به شهرداری برای مجتمع فرهنگی پیشکوه و با وجود حمایت نماینده مجلس و مدیرکل ارشاد اسلامی، برخی مدیران استان در حوزه ارشاد، باتوجه به اینکه این پروژه توسط شهردار وقت منجر به صدور پروانه نشده، خود را متعهد به پرداخت نمی دانند.

 شهردار تربت حیدریه گفت: حتی حاضر به توافق از محل بند واو تبصره ۵ هم نیستند و این به آن معنی است که هم مخالف ایجاد این پروژه بوده اند و هم فرصت تسویه بدهی شهرداری با بانک شهر را سلب کرده اند بدون اینکه بار مالی برای ارشاد ایجاد شود و از همه مهمتر موجب عدم جذب اعتبار دولتی نیز خواهد شد.

وی افزود: تا تعیین تکلیف موضوع، پروژه به صورت موقت تعطیل تا در فرصت باقیمانده پایان سال، موضوع حل و فصل شود تا هم حق قانونی مردم شهر استیفا و هم زمینه جذب اعتبارات دولتی و تسریع در اتمام این پروژه فراهم شود.

وی اظهار کرد: در نحوه پلمپ این مجتمع بد سلیقگی صورت گرفته که پس از اطلاع شهرداری از این نحوه پلمپ، بلافاصله نوشته های روی دیوار امحا شد اما این موضوع به معنی عدم تعطیلی پروژه نیست.

اکبریان تاکید کرد: هدف شهرداری تعطیلی پروژه نیست بلکه ایجاد حساسیت برای توجه بیشتر مدیران استانی به این مجتمع است.

انتهای پیام/