حجت الاسلام مجید فاطمی ارفع، قائم مقام امور مساجد استان‌های خراسان در گفت و گو با صبح توس اظهار کرد: کارکرد مساجد صرفاً محلی برای عبادت نیست، بلکه مساجد می توانند رویکردهای متفاوتی داشته باشند لذا خدمات اجتماعی هم باید در مساجد اتفاق بیفتد.

وی خاطر نشان شد: همانطور که در جریان بیماری کرونا مساجد پایگاه مردمی قرارگاه مواسات بود و کمک‌های معیشتی از طریق مساجد به دست مردم می‌رسید. بنابراین مساجد می‌توانند رویکردهای متنوعی داشته باشند.

وی ادامه داد: در طرح نذر هشتم، در روز هشتم هرماه، هشت زندانی نیازمند به همت خیرین مساجد سطح شهر مشهد آزاد می‌شوند. طبق هماهنگی‌های انجام شده هر ماه یک مسجد انجام این فریضه الهی را متقبل می‌شود.

ارفع افزود: طبق تأکیدات مقام معظم رهبری، مساجد باید در خط مقدم خدمت به مردم باشند و طبق همین مسئله در قرارگاه مواسات با رویکرد مسجد محوری و ابتکار نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خدمات اجتماعی خوبی به مردم ارائه شد.

قائم مقام امور مساجد استان‌های خراسان درباره طرح نذر هشتم اضافه کرد: در این طرح با اعلام آمادگی و همکاری سازمان زندان‌ها تا کنون حدود ۳۵ زندانی نیازمند آزاد شده‌اند و از ماه جاری هم این طرح در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

وی ضمن تأکید بر مردمی بودن این طرح گفت: برای تداوم این طرح نیاز است تا مساجد و مردم همت بیشتری داشته باشند، زیرا اگر این کار به دست به دست نهادهای مختلف باشد تداوم نخواهد داشت و مردم هستند که می‌توانند آن را زنده نگه دارند.

حجت الاسلام ارفع درباره مراقبت‌های بعد از آزادی هم گفت: مدیریت اجتماعی سازمان رسیدگی به امور مساجد در حال فعالیت برای اشتغال این زندانیان آزاد شده است تا در آینده مجدد به بزهکاری دست نزنند و به زندان برنگردند و بتوانند بر روی پای خود بایستند.

انتهای پیام/