به گزارش صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ظهر امروز در مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان این که یکی از راه‌های نفوذ دشمن، ضعیف شدن روحیه انتقادی و پذیرفتن هر مطلبی بدون سند است، اظهار کرد: این روزها دشمنان درصدد تفرقه‌افکنی بر آمده و این وظیفه ماست که اهل بیت (علیهم السلام) را واضح و درست برای مردم معرفی کنیم.  مراقب باشید دستخوش حرف‌های بی‌سند فضای مجازی نشوید .

ایشان ادامه داد: جوانان ما این روزها هم نیاز دارند و هم باید تلاش کنند معرفت زیادی نسبت به اهل بیت (ع) پیدا کنند تا دستخوش حرف‌های بی‌سند و بی‌منطق فضاهای مختلف همچون فضای مجازی نشوند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، روشنگری و تبلیغ محتوای مرتبط با اهل بیت (ع) را وظیفه روحانیت و محققان دینی دانست و افزود: وظیفه ماست که با توجه به منابع غنی و بیانات اهل بیت (علیهم السلام) مبلغ آنان باشیم تا اگر فردی در هر جایی از این دنیا نیاز به شناخت اهل بیت (ع) دارد، سراغ فرقه‌های انحرافی نرود و بتواند از سرچشمه اصلی دین بهره‌مند بشود.  اطلاعات علمی و تاریخی اهل بیت را بیان کنید .

ایشان خاطرنشان کرد: مسلمانان باید در تلاش باشند تا اطلاعات علمی و تاریخی خویش را نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) بیشتر کنند و فرهنگ و مناسک مذهبی ما در مسیر درست صورت بگیرد، این‌طور نشود که با خود فکر کنیم نیازی به انجام مناسک دینی نیست و نباید در سطح جامعه فعال باشیم. 

آیت‌الله علم‌‌الهدی با تأکید بر حفظ وحدت مسلمانان، بیان کرد: باید تلاش کنیم تا چهره اصلی و واقعی دین برای همه روشن شود و با بیان اتفاقات زندگی اهل بیت (علیهم السلام)، آنان را به درستی به دنیا معرفی کنیم؛ نباید در این راه از بیان حق صرف نظر کرد تا دشمن با آمیختن حق و باطل، جوانان ما را دچار انحراف عقیدتی و فکری کند.

انتهای پیام/