محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ گفت: با برنامه‌ریزی انجام‌شده امسال در راستای طرح‌های آزمایشی چند رقم چغندر پاییزه در سطح 5 هکتار از مزارع آستان قدس رضوی در رشتخوار کشت‌شده است


وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از بهره‌وری‌های کشت پاییزه محصول چغندر میزان مصرف آب این محصول است، اظهار داشت: درکشت چغندر بهاره حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار مترمکعب آب استفاده می‌شود، اما درکشت پاییزه نهایتاً ۴ تا ۵ هزار مترمکعب آب استفاده خواهد شد. اکثر مصرف آب چغندر درکشت پاییزه از طریق آب سبز یا همان بارندگی تأمین می‌شود.

کشت پاییزه کاهش مصرف آب را در پی خواهد داشت

اعظمی به برنامه‌های مدیریتی در جهت کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی این شهرستان اشاره کرد و افزود: آب مهم‌ترین عامل محدودکننده کشاورزی کشور است. لذا، ضرورت دارد به کاهش مصرف آب در این بخش و افزایش کار آیی مصرف آب محصولات کشاورزی توجه ویژه‌ای مبذول شود. چغندرقند بهاره در حال حاضر، در مناطقی کشت می‌شود که محدودیت آب شدیدتر بوده و افزایش سطح زیر کشت این گیاه در اکثر مناطق کشت بهاره با اصل حفظ منابع آب‌وخاک مغایرت دارد. بنابراین، در این مناطق باید به افزایش راندمان تولید در واحد سطح اهتمام ورزید، استفاده از پهنه‌های جدید تولید چغندرقند پاییزه، این امکان را به وجود می‌آورد که سطح زیر کشت این محصول در مناطق گرم و نیمه گرم افزایش یابد.

کشت پاییزه عملکرد برداشت را ثابت نگه‌داشته و هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، یادآور شد: با عنایت به این موهبت الهی که کشور ما جزو نادر مناطقی است که امکان تولید چغندرقند بهاره و پاییزه در آن وجود دارد و مزیت‌های نسبی متعددی که درکشت پاییزه چغندرقند نهفته است، ازجمله روش‌های پایدار جهت افزایش تولید شکر چغندری، افزایش سطح زیر کشت چغندرقند پاییزه است.

اعظمی گفت: همچنین درکشت بهاره چغندر شش تا هفت مرتبه سم‌پاشی علیه آفات صورت می‌گیرد، درحالی‌که درکشت چغندر پاییزه نهایتاً دومرتبه سم‌پاشی خواهیم داشت، درکشت پاییزه عملکرد برداشت را ثابت نگه‌داشته و هزینه‌های تولید را نیز کاهش می‌دهیم. کشاورز آب کمتری مصرف می‌کند اما درآمدش نسبت به کشت بهاره چغندر تغییری نمی‌کند.

کشت پاییزه چغندر باعث ایجاد اشتغال و بی‌نیاز شدن کشور در حوزه واردات شکر می‌شود

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کشت محصولات پاییزه همچون چغندر باعث ایجاد اشتغال مولد و بی‌نیاز شدن کشور در حوزه شکر خواهد شد، اذعان داشت: کشت پاییزه باعث از بین رفتن تناوب کار در کارخانه‌ها می‌شود، در حال حاضر برای کشت پاییزه از 6 مجموعه کارخانه استان با یک کارخانه کار می‌کنیم. برای سال اول با یک کارخانه قرارداد بسته‌ایم که امیدواریم در سال‌های آتی این میزان توسعه پیدا کند و تناوب کار در کارخانه را از بین ببریم. همیشه کارخانه‌های شکر چند ماه کار می‌کردند و حدود ۶ ماه به کارگران خود بیمه بیکاری می‌دادند. اگر بتوانیم کشت پاییزه چغندر را توسعه دهیم، می‌توانیم اشتغال‌زایی بیشتری ایجاد کرده و از واردات شکر و خروج ارز از کشور نیز جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/