به گزارش صبح توس؛ علی‌محمد کاظمی اظهار کرد: شامگاه روز شنبه، چهارم بهمن ماه ۱۳۹۹ در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر انفجار توام با آوار منزل مسکونی داخل یک دامداری و گرفتار شدن افراد در زیر خروارها خاک، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله گروه‌های نجات و پشتیبانی ایستگاه‌های ۸ و۴۲ را به محل حادثه در روستای برزش آباد در فاصله ۱۸ کیلومتری مشهد اعزام کرد.

سرپرست منطقه سه آتش‌نشانی شهر مشهد افزود: با حضور آتش‌نشانان و نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد،حجم انفجار توام با آوار به حدی بوده که واحد مسکونی به‌صورت کامل ویران و افراد در زیر خروارها خاک ناشی از ریزش آوار گرفتار شده‌اند.

کاظمی افزود: نجاتگران آتش‌نشانی ضمن رعایت نکات ایمنی و تثبیت محل اقدام به عملیات برای نجات این افراد کرده که خوشبختانه پس از دقایقی تلاش نفسگیر و طاقت‌فرسا آتش‌نشانان موفق شدند دو مرد ۱۸ و ۲۴ ساله را به طرز معجزه‌آسایی نجات داده و از زیر آوار خارج کنند. این افرا برای سیر مراحل درمانی و انتقال به بیمارستان به تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل تحویل داده شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، وی خاطرنشان کرد: علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در آتش‌نشانی مشهد در دست بررسی است اما شواهد امر از نشت گاز مایع و انفجار سیلندر در این منزل محل حکایت دارد./ایسنا

انتهای پیام