به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین عیدی، امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه 3 بهمن، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از برکات رعایت تقوا این است که انسان از ناخوشی ها انتقال پیدا می کند به سمت خوشی ها و خود خدا روزی او را تکفل می کند.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) فرمود: در این عالم دشوار گناه است و دشوارتر نگه داشتن ثواب کارهای خیر، آینده نزدیک است و مرگ نزدیک تر، دنیا شگفت است و غفلت انسانها از یاد خدا شگفت تر و توبه واجب است و گناه نکردن واجب تر.

امام جمعه موقت درگز پرداختن به گفتمان امامین انقلاب را یکی از مباحث مهم در زندگی اجتماعی مردم ایران دانست و گفت: در این گفتمان دو خصوصیت بینش سیاسی و بینش دینی وجود دارد که باعث می شود انسان فرق بین تصمیم درست و غلط را متوجه شود.

حجت الاسلام عیدی توضیح داد: بیانیه گام دوم انقلاب یکی از شئون این گفتمان است باید در جامعه پیاده سازی و عملیاتی شود. این بیانیه ابعاد مختلفی دارد و افراد می توانند آن را به عنوان منبعی برای ورود به مباحث مختلف قرار دهند.

وی تصریح کرد: بازگشت به چله اول و مطالعه خدمات نظام و دورنمای آینده و هدف انقلاب دو موضوع مطرح در بیانیه گام دوم انقلاب هستند؛ البته عمده رسالت این دورنما و هدف انقلاب که تمدن نوین اسلامی باشد روی دوش جوانان گذاشته شده. برای رسیدن به این هدف و قدم در گذاشتن در مسیر نیاز است که انسان دوست و دشمن خود را بشناسد.

مدیر حوزه علمیه درگز با اشاره به دشمنی دیرینه استکبار با جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد: برنامه آمریکا ایادی آنها در برابر ایران آن است که نمی خواهند جبهه مقاومت دارای ثبات و امنیت باشد. گاهی تصمیم می گیرند این بی ثباتی را با داعش ایجاد کنند، گاهی با تحریم و گاهی هم با فتنه؛ لذاست که مقام معظم رهبری می فرماید دولت ترامپ و بایدن و امثالهم هیچ فرقی با هم ندارند.

حجت الاسلام عیدی تاکید کرد: جبهه استکبار با کشور ما بر سر مسئله اسلام، استقلال و خلع ید او از منافع نامشروعش مشکل دارد اما صراحتا این مشکل را نمی تواند بیان کند چرا که اگر این کار را بکند مسلمانان و آزادی خواهان دنیا همراه با ایران در برابرش قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: طبق آنچه در رسانه ها مشاهده کردیم بالاخره ترامپ اریکه قدرت را به دست فرد دیگری سپرد و با ذلت از کاخ سفید خارج شد؛ با رفتن ترامپ وعده انتقام سخت انشالله به زودی اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/