به گزارش صبح توس؛ روز گذشته با ورود سامانه بارشی به خراسان رضوی در اغلب نقاط این استان شاهد وزش باد شدید و بارش برف بودیم که این امر باعث بسته شدن برخی راه های مواصلاتی و گرفتار شدند تعدادی از هم وطنان در برف شد.

همچنین اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص وقوع بارش برف و کولاک طی روزهای پنجشنبه و جمعه در استان هشدار نارنجی اعلام کرده است.

 

۵۵ دستگاه خودروی در برف مانده در جغتای خراسان رضوی رهاسازی شدند

سید ابراهیم سیدآبادی، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جغتای در اظهار نظری گفت: نیروهای راهداری به ۵۵ دستگاه خودرو، ۱۵۰ مسافر و سرنشین این خودروها که در مسیر جاده‌های جغتای- سبزوار و جغتای - جوین در غرب خراسان رضوی گرفتار شده بودند امدادرسانی کردند.

وی اضافه کرد: عملیات برف‌روبی، شن و نمک‌پاشی در ۱۵۰ کیلومتر از جاده های اصلی و روستایی شهرستان جغتای به وسیله راهداران انجام شده و هم اکنون رفت و آمد در آنها به صورت عادی و روان در جریان است.

 

۱۱۸ نفر گرفتار در برف و کولاک خراسان رضوی امدادرسانی شدند

غلامرضا صیادی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی شب گذشته اظهار کرد: امدادرسانی به این تعداد حادثه دیده برف و کولاک از غروب امروز که شاهد آغاز و شدت گیری بارش برف و کولاک بوده ایم تا این ساعت انجام شده است.

وی با اشاره به این که ۶۶ نفر از ۱۸۸ نفر گرفتار در برف امشب به صورت اضطراری اسکان داده شده‌اند ادامه داد: ۳۳ نفر از این تعداد در خوشاب و بقیه در شهرستانهای نیشابور و تربت حیدریه اسکان اضطراری داده شدند.

معاون امداد هلال احمر خراسان رضوی گفت: همچنین ۱۳ خودرو با ۵۲ مسافر در محورهای قوچان به مشهد، قوچان به شیروان و تربت حیدریه به مشهد توسط نیروهای امدادگر هلال احمر رهاسازی شدند.

صیادی افزود: ۱۶ تیم عملیات امداد و نجات در شهرستانهای خوشاب، سرخس، مشهد، نیشابور ،فریمان و تربت حیدریه به صورت ویژه مستقر شده‌اند.

جاده‌های مسدود خراسان رضوی بازگشایی شد

نصری گفت: راه اصلی مشهد - کلات و جاده فرعی درگز - کلات که روز پنجشنبه به علت بارش شدید برف، کولاک، کاهش دید و لغزندگی سطح جاده مسدود اعلام شده بود امروز بازگشایی شد.

وی افزود: بارش برف پراکنده در جاده‌های بخش احمدآباد مشهد نیز متوقف شده و در حال حاضر هیچگونه بارندگی یا مه گرفتگی در راه‌های استان گزارش نشده است.


لازم به ذکر است کاهش دمای هوا و بارندگی از دیروز در مناطق شمالی استان آغاز شد که بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تا صبح شنبه ادامه دارد و دمای هوا در مناطق سردسیر استان به کمتر از ۱۰ درجه زیر صفر نیز می‌رسد.

انتهای پیام/