به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه به شاخصه های اسلام ناب محمدی صلی الله اشاره کرد و اظهار داشت: ایام الله دهه فجر فرصت مقتنمی است تا با منظومه فکری امام و رهبری و انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شویم تا در گام دوم انقلاب با موفقیت بهتر و بیشتر حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: امام بر اساس آنچه که در جامعه رایج بود اسلام ناب محمدی صلی الله و اسلام آمریکایی را در سالهای اخیر عمر خود بیان کردند و بر پایه ریزی نظام بر اسلام ناب محمدی صلی الله تاکید کردند.

عصمتی بیان کرد: اگر بخواهیم راه انقلاب و اسلام را بشناسیم بابد مرز بین اسلام ناب و اسلام آمریکایی را بشناسیم و از اسلام آمریکایی و تفکر و گفتمان آنها بر حذر باشیم.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی ادامه داد: اسلام ناب محمدی صلی الله تعبد کامل در همه ابعاد زندگی را در تظر دارد و هر چه خدا و اولیای خدا دستور دادند عمل می کند، البته تعبد، تسلیم دستوراتی است که سعادت دنیا و آخرت را تامین می کند.

وی خاطر نشان کرد: اسلام ناب محمدی صلی الله دارای زهد حقیقی است و زهد ظاهری ندارد و مجاهدت و تلاش بی وقفه برای خدمت به جامعه اسلامی را سرلوحه فعالیت های خود قرار می دهد.

حجت الاسلام عصمتی گفت: امید و آینده روشن و جهاد فی سبیل الله در همه مسایل و فعالیتها،، ایمان داشتن به عاقبت روشن در انتظار اهل تقوا از دیگر شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است.

مسوولیت پذیری و ولایت محوری از دیگر شاخصه های اسلام ناب محمدی صلی الله است که امام جمعه تربت خیدریه به آن اشاره کرد و افزود: باید همراه با ولایت و مردم بر محور ولایت و برای خدمت به مردم حرکت کنیم.

وی در بخشی دیگر به شاخصه های اسلام آمریکایی هم اشاره کرد و گفت: تزویر و ریا، فریب و ترس از قدرت های پوشالی  که اعتقادی به وعده خدا ندارند و همیشه در برابر استکبار ذلیل و خارند در متظومه اسلام آمریکایی جا دارد.

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: سازش کاری و چشم به بیگانه داشتن و اصرار به تعامل با بیگانه و تحجد و مقدس نمایی از دیگر شاخصه های اسلام آمریکایی است.

انتهای پیام/