به گزارش صبح توس؛ مجتبی شجاعی، مدیر پروژه تولید پارچه ملت‌بلون ظهر امروز در اختتامیه نشست هم اندیشی دبیران هیئت‌های اندیشه‌ورز سازمان بسیج اصناف کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بسیج اصناف برای مشکلات مردم اعم از مسائل ابتدای انقلاب و امروز مشکلات معیشتی همواره کمک رسانی و ارائه راه حل داشته است.

وی افزود: از اسفند ماه سال گذشته در سازمان غذا و دارو برنامه ریزی برای تولید لباس های پزشکی و پرستاری مخصوص و ضدباکتری برای بدن داشتیم و به دلیل اینکه اکثر موارد نیازهای کشور از طریق واردات مرتفع می شود با کمک های بسیج اصناف و حمایت از سیستم نساجی توانستیم به این فناوری لباس های مخصوص ضد تعریق و مانع عبور باکتری رسیدیم.

مدیر پروژه تولید پارچه ملت‌بلون با اشاره به اینکه این لباس ها با قیمت 500 دلار از آلمان وارد کشور می شد و با ایجاد این خط تولید با دوخت کامل به قیمت 85 هزار تومان قابل عرضه است گفت: تا ابتدای سال جاری به تولید 3 میلیون عددی در کشور رساندیم و به موضوع تولید ماسک رسیدیم و با کمک بسیج به دستگاه های اتوماتیک و همچنین به تولید پایدار رسیدیم.

وی افزود: پس از آن به تولید اکسیژن ساز تا 10 لیتری پرداختیم و با کمک بسیج اکسیژن سازهایی را که با قیمت 30 میلیون تومان عرضه می شد با همت بسیج به عدد 15 میلیون تومان رساندیم و کارخانه های داخلی انرژی گرفتند.

شجاعی با بیان اینکه بسیج به صورت جهادی مشکلات را بررسی می کند تصریح کرد: اولین کارخانه اس کا دی در اسفندماه افتتاح خواهد شد و با ظرفیت 1500 عدد در سال و پس از آن تولید مستقیم صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در وضعیت تولید ماسک سه لایه، لایه اصلی آن پارچه‌ای به نام «ملت بلون» است که در برابر ذرات پخش شده باکتری در هوا قرار می‌گیرد افزود: ذرات ویروس کرونا 100 نانو میکرون است و عطسه و سرفه این ویروس را تا 5 میکرون کوچک کرده و این مقیاس کوچک فقط با پارچه های «ملت بلون» یا بی بافت، از ذرات آن جلوگیری خواهد شد.

مدیر پروژه تولید پارچه ملت‌بلون با اشاره به این مطلب که هزینه دستگاه تولید این پارچه سنگین بود و سایر تولیدکنندگان نیز به صورت انحصاری کار می کردند خاطرنشان کرد: باید این پارچه خاص به کشور وارد می شد و تولیدکنندگان زیر مجموعه را تغذیه می‌کرد.

وی افزود: متأسفانه در ایام مرداد و شهریور ماه این پارچه در اختیار تولیدکنندگان و به چرخه تولید نمی‌رسید لذا این دستگاه به همت و هماهنگی ویژه بسیج اصناف در اختیار تولیدکننده قرار گرفت و مسائل تولید اتوماتیک ماسک با استفاده از محصولات کاملا ایرانی مرتفع شد.

انتهای پیام/