به گزارش صبح توس؛ نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان استانی در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: خراسان رضوی با توجه به شاخص‌های جمعیت، محرومیت، مساحت و همسایگی با چند کشور دیگر باید شرایط ویژه‌ای در ردیف تخصیص اعتبارات داشته باشد.

ضرورت بازنگری شاخص‌های تعیین بودجه خراسان رضوی 

وی افزود: بودجه تعیین‌شده برای خراسان رضوی بایستی بازنگری شود چراکه باید دید آیا شاخص‌های تعیین بودجه برای کل استان‌های کشور در خراسان رضوی نیز صدق کرده و مکفی است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تعطیلی یک‌ساله هتل‌ها و مراکز خدمات‌رسانی به زائرین حرم امام رضا(ع)، شرایط ویژه‌ و اضطراری را برای مرکز خراسان رضوی رقم‌زده است، چراکه بیشترین سهم درآمد اعتبارات برای پذیرایی از زائران امام رضا(ع) از مراکز خدماتی تأمین می‌شود که اکنون تعطیل هستند.

درصد جمعیت خراسان رضوی در ردیف بودجه غیر واقعی است

وی افزود: اگر چه درصد جمعیت خراسان رضوی ۶.۶ دهم نسبت به آمار کل در کشور است، ولی خدمات‌دهی استان به‌خصوص شهر مشهد به جمعیتی بیش از این آمار صورت می‌گیرد.

پژمانفر ادامه داد: به‌عنوان‌مثال در بحث بهداشت و درمان تمام بیمارستان‌های مشهد ظرفیتی را برای استان‌های دیگر همچون سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌اند.

وی افزود: لذا ضروری است تا در رابطه با ردیف بودجه استان و شهر مشهد در هیئت دولت جلسه‌ ویژه‌ای برگزارشده تا تصمیم جامع و همیشگی در رابطه با شاخص‌های خراسان رضوی در تخصیص اعتبارات گرفته شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از تعیین تا تخصیص بودجه به خراسان رضوی راه طولانی وجود دارد و امیدواریم که تخصیص صددرصدی اعتبارات، جان دوباره‌ای به استان ببخشد.

پرداخت الباقی اعتبارات خراسان رضوی تمام پروژه‌های نیمه‌ تمام را به اتمام می‌رساند

وی افزود: اگر الباقی بودجه خراسان رضوی از سمت دولت پرداخت شود اکثریت پروژه‌های نیمه‌تمام استان تا پایان دولت فعلی به اتمام رسیده و افتتاح می‌شوند.

پژمانفر اذعان داشت: حاشیه شهر مشهد یکی از مواردی است که به‌کرات مورد تأکید مقام معظم رهبری و دستگاه‌های امنیتی قرارگرفته است.

مشهد عقب‌ افتاده‌ترین حاشیه شهر در بین کلان شهر‌های کشور را دارد

وی افزود: با توجه به اینکه حاشیه شهر مشهد نسبت به تمام حاشیه شهرهای کلان کشور عقب ‌افتاده‌تر است باید در تخصیص اعتبارات، هیئت دولت تعمد بیشتری کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تخصیص اعتبارات زیارتی به مشهد از موضوعاتی است که مایه افتخار این شهر و مردمانش بوده، چراکه سر سوزنی از این اعتبارات به مشهد تعلق نگرفته و در مسیر خدمت‌رسانی به زائران حرم امام رضا (ع) هزینه می‌شود.

انتهای پیام/