به گزارش صبح توس؛ محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر مسئولان استانی در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: در سه ماه گذشته چندین جلسه با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم تا به پروژه‌های در حال انجام استان شتاب دهیم و امروز شاهد سفر آقای نوبخت به خراسان رضوی هستیم.

وی با اشاره به سفرهای متعدد کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان رضوی طی چند ماه گذشته، گفت: علی‌رغم اینکه خراسان رضوی یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در حوزه‌های مختلف است، عقب‌افتادگی قابل توجهی در پروژه‌های جاده‌ای و آزادراهی داریم.

معتمدیان خاطر نشان شد: متأسفانه در حوزه آب‌رسانی عقب‌افتادگی در اجرای پروژه‌ها در استان وجود دارد و بیش از ۲۵۰ روستای خراسان رضوی همچنان به‌صورت سیار آب‌رسانی می‌شود.

وجود ۴۰۰۰ پروژه نیمه‌تمام در استان

استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به محرومیت مناطق حاشیه شهر مشهد، افزود: در حال حاضر ۴۰۰۰ پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد که برای اتمام این پروژه‌ها به ۴۶ هزار میلیارد نیاز است از این رو درخواست داریم تا مساعدت‌های لازم برای تأمین این میزان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر روی 235 پروژه در استان تمرکز کردیم و با تمام نیرو پای‌کار هستیم تا هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها پایان یابد، تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از سه میلیون نفر در خراسان رضوی در مناطق محروم هستند که باید فکری به حال آن‌ها شود.

معتمدیان ادامه داد: راه‌های روستایی خراسان رضوی وضعیت مطلوبی ندارند و جهت حل مشکلات آن‌ها باید بودجه مورد نیاز تأمین شود همچنین حاشیه شهر مشهد به‌عنوان یک موضوع ملی مطرح است و حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر در بدترین اوضاع زندگی می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت سران فضای آموزی در حاشیه شهر مشهد، گفت: سرانه فضای آموزشی در حاشیه شهر مشهد در کمترین سطح کشور قرار دارد به‌ صورتی که سرانه فضای آموزشی در حاشیه شهر یک متر است این در حالی است که استاندارد سرانه فضای آموزشی 8 متر است.

کمبود 40 مرکز بهداشتی در حاشیه شهر مشهد

وی بیان کرد: علاوه بر کمبود فضای آموزشی در خصوص مراکز بهداشتی و درمانی نیز در حاشیه شهر کمبود داردم و باید 40 مرکز بهداشتی در حاشیه شهر مشهد احداث شود همچنین در خصوص فضای ورزشی کمبود داریم که باید تدبیری در این خصوص صورت بگیرد.

معتمدیان با بیان اینکه عقب‌افتادگی قابل توجهی در بحث پروژه‌های عمرانی در استان داریم، گفت: در حال حاضر ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی خراسان رضوی نیاز داریم که این امر نیز نیازمند مساعدت سازمان برنامه و بودجه است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در خراسان رضوی 98 درصد تحقق درآمدی داشتیم، افزود: برای پرداخت حقوق و اضافه کارهای بسیاری از دستگاه‌ها در استان با مشکل مواجه شده‌ایم که باید در این خصوص تدبیری اندیشیده شود.

انتهای پیام/