حجت‌الاسلام محمدجواد نیک‌بین، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح توس، اظهار داشت: دولت پیشنهادی را در لایحه بودجه آورده که بر اساس این پیشنهاد بالاترین سقف حقوق برای مسئولان عالی‌رتبه و برخی مسئولیت‌های خاص با 20 برابر پایه حقوقی قابل ‌افزایش است.

وی با بیان اینکه بر اساس این پیشنهاد رقمی معادل ماهیانه 48 میلیون و 900 هزار تومان بایستی به مسئولان عالی‌رتبه و برخی مسئولیت‌های خاص پرداخت می‌شد، خاطرنشان کرد: مجلس با این لایحه مخالفت و با کاهش 28 میلیون و 900 هزارتومانی آن، نهایت دستمزد را برای یک نفر 20 میلیون تومان باید باشد.

نماینده مردم کاشمر با تأکید بر اینکه این مبلغ حداکثر حقوق برای افرادی است که مسئولیت‌های خاص در کشور دارند، تصریح کرد: اینکه برخی از مدیران دولتی به جز مسئولیت‌های دولتی در برخی شرکت‌های خصوصی هم فعالیت دارند و از آن شرکت حقوق دریافت می‌کنند از این مسئله جدا است و مجموعه حقوقی که از دولت می‌گیرد نباید از 20 میلیون تومان بیشتر باشد.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و دستمزد توسط دولت خبر داد و اذعان کرد: سامانه ثبت حقوق و مزایا باید توسط دولت راه‌اندازی شود تا همه مردم بتوانند میزان حقوق و مزایای مدیران را به‌صورت شفاف مشاهده کنند.

این درحالی است که حاجی‎دلیگانی، عضو دیگر کمیسیون تلفیق مجلس، از تصویب سقف پرداختی حداکثری ۳۳ میلیون حقوق در دولت برای سال آینده خبر داده است!

انتهای پیام/