به گزارش صبح توس؛ محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی با حضور محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی، علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر مسئولان استانی در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: شورای سفرهای استانی فرصتی برای شرح مشکل و دغدغه‌های مدیران استان‌ها است تا مشکلات خود را به گوش مدیران ملی برسانند.

وی افزود: همه مسئولان در رده‌های ملی در راستای توسعه کشور فعالیت دارند، از همین رو، توسعه ملی با توجه و تحقق پیشرفت استانی و منطقه‌ای محقق می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: بر اساس قانون، سازمان برنامه و بودجه بایستی از روند اجرای پروژه‌ها آگاه باشد تا بسته به اهمیت، اولویت و کمبود‌ها مقدار بودجه را برای پروژه‌هایی که در راستای توسعه استانی اجرا می‌شوند، تعیین کند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در سفر‌های گذشته به برکت تعامل مدیران خراسان رضوی و کشور، 3هزار 400 میلیارد تومان برای 117 پروژه استانی تعیین شد که تا کنون 4 هزار و 600 میلیارد تومان پرداخت شده است.

تخصیص 609 میلیارد تومان اعتبار به خراسان رضوی

نوبخت خاطرنشان کرد: اکنون 609 میلیارد تومان دیگر نیز باید برای تکمیل پروژه‌های گذشته به خراسان رضوی تخصیص داده شود.

وی افزود: 52 پروژه در خراسان رضوی بایستی تا پایان کار دولت فعلی اتمام یابد که یکی از مهمترین این پروژه بیمارستان شهرستان صالح آباد بوده که مستلزم تخصیص بودجه 1105 میلیارد تومانی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اذعان داشت: سعی بر این است تا پشتیبانی مالی این پروژه‌ها از سمت دولت صورت پذیرد و در راستای حمایت دولت از استان‌ها، مدیران استانی و منطقه‌ای نیز با تمام تلاش پای کار باشند تا پروژه‌ها در زمان معین به اتمام برسند.

تحقق 50 درصدی تعهدات دولت در مناطق محروم خراسان رضوی!

معاون رئیس جمهور تشریح کرد: در راستای حمایت از اقشار کم‌درآمد و ساکنان مناطق محروم،از 8 هزار واحد تعهد داده شده توسط دولت، 4000 واحد مسکونی به صاحبان‌شان تحویل داده شد.

وی افزود: انتظار داشتیم تا به امروز 2 هزار واحد دیگر نیز تکمیل و تحویل داده شود ولی علی‌رغم تخصیص بودجه کافی بنا به برخی دلایل به موقع پروژه‌ها به اتمام نرسید.

نوبخت گفت: متاسفانه امروز تعدادی از استان‌ها به دلایل مشکلات معیشتی و اقتصادی با مهاجرت همراه هستند که مهم‌ترین آن‌ها استان سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: 120 پروژه در راستای تحقق جهش تولید در استان پیش‌بینی شده است که نیازمند بودجه 1493 میلیارد تومانی است که اگر محقق شود 8560 فرصت شغلی مستقیم و 26 هزار فرصت شغلی غیر مستقیم در استان ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/