علی رستمی، فرماندار تربت حیدریه در خصوص تامین کالاهای اساسی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به اینکه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تأمین بازار، افزود: تمهیدات لازم برای تامین کالاهای اساسی اتخاذ شده تا اقلام ضروری با نرخ مصوب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به دنبال بازنگری در میزان سهمیه های ابلاغی کالاهای اساسی هستیم، بیان کرد: مردم با خرید متعارف، تدریجی و پرهیز از ذخیره‌سازی و خرید مازاد، ستاد تنظیم بازار را در تامین به موقع کالاهای اساسی یاری کنند.

رستمی، خروج شهرستان از وضعیت قرمز و اضطراری ناشی از شیوع کرونا را حاصل تعامل و همراهی مردم با مسئولان دانست و تاکید کرد: نحوه توزیع اقلام اساسی باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی باشد که در این راستا از مردم درخواست داریم در محل توزیع این کالاها فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنند.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه تاکنون ۳۱۷ نفر در این شهرستان بر اثر بیماری کرونا جان باختند، گفت: در حال حاضر وضعیت مطلوبی داریم و تعداد بستری ها از ۲۲۰ نفر به ۱۸ نفر کاهش یافته است.

رستمی بار دیگر عادی پنداری و ساده انگاری بیماری کرونا را خطرناک دانست و از مردم خواست با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از اجتماعات غیر ضروری مسئولان را در امر مدیریت شیوع این بیماری همراهی کنند.

انتهای پیام/