به گزارش صبح توس؛ علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه ظهر امروز در نشست شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: در شرایط کنونی جمهوری اسلامی که دشمنان زیادی دارد و ائتلاف های منطقه ای و بین المللی برای به چالش کشاندن نظام تشکیل می دهند، رمز برون رفت از این پیچ تاریخی و حساس همبستگی، اتحاد و انسجام است.

وی تصریح کرد: اسرائیل پادگان نظامی و ایالاتی از ایالات های کشور آمریکا در خاورمیانه است و بصورت واضح و آشکار اقدام به ترور و توطئه و فتنه می کند و متاسفانه کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز با این رژیم غاصب نیز در ارتباط هستند.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه جنبش ها و تحرکات اجتماعی اساسا دنبال دلیل نیستند، افزود: این گونه فضا ها با یک بی احتیاطی و نابخردی دردسر ساز می شود.

رستمی تاکید کرد: در این شرایط پمپاز ناامیدی، یاس و ناکارآمدی نیز در جامعه بیشتر می شود و باید تلاش کنیم در کنار مردم با رفتار و کردار سنجیده خود مرهمی بر آلام دردهای جامعه باشیم.

وی به اتفاقات اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: این اتفاقات حامل دو پیام مهم است که در مرحله اول خردجمعی و عقل عمومی اساسا به طغیانگری پاسخ نمی دهد، لذا اینکه رییس جمهوری از توافقات و معاهدات بین المللی خاریج می شود هیچ جامعه ای آن را نمی پسندد و از سویی دیگر در مهد دموکراسی و توجه به آرای عمومی وقتی قاعده منفععت در پیش باشد اصول و قاعده را رعایت نمی کنند.

رستمی گفت: منفعت آمریکا در ایران ضعیف و تشکیل قدرت های جزیره ای است و تمرکز دولت خود را روی ایران، اسلام و خاورمیانه همچنان معطوف کرده و تغییر روسای جمهور تفاوتی در این خصوص ندارد.

وی خطر نشان کرد: در این برهه از زمان چاره ای جز مقاومت نداریم، چرا که راه گفتگو، برجام، مذاکرات دوجانبه و چند جانبه را رفتیم و در بسیاری از این برهه ها شالوده و قاعده را غربی ها به هم زده اند.

انتهای پیام/